Oyun

Samsung CJG5 serisi duyuruldu!

Teknoloji devi Samsung, Gamescom 2018 etkinliğinde iki yeni oyuncu monitörünü tanıttı.

Samsung CJG5 serisi duyuruldu!

Teknoloji devi Samsung, Gamescom 2018 etkinliğinde iki yeni oyuncu monitörünü tanıttı. Son yıllarda kavisli ekran trendine ortak olan Samsung, Gamescom 2018 etkinliği dahilinde yeni monitörlerini duyurdu. Peki neden kavisli ekran önemli?

Bu tasarım oyuncuların ekran hakimiyetini arttırırken, odak noktasının kolayca değişmesini de sağlıyor. Aynı zamanda yenileme frekansı konusunda son derece yüksek değerlere sahip olan bu monitörlerle oyun zevki bir tık üste çıkıyor.

Firmanın CJG5 serisi adını verdiği iki monitör, sırasıyla 27 ve 32 inçlik ekran ölçülerine sahip. Her iki ekranda da 2560 x 1440 çözünürlüğünde, 144 Hz yenileme hızında kavisli panel bulunuyor.

Monitörlerin ikişer adet HDMI portu, birer adet de DisplayPort girişi bulunuyor. Kısacası özellikler aynı boyut farklı.

Samsung, 27 inçlik model için 309 sterlin, 32 inçlik model için ise 359 sterlin değer biçmiş durumda. Monitörlerin ne zaman ülkemize gelip gelmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Eğer siz de yeni bir monitör almayı düşünüyorsanı Samsung'un oyunculara özel olarak sunduğu bu monitörleri düşünebilirsiniz. Bu iki monitörü son derece uygun seçenekler olabilir. Elbette bu, diğer monitör fiyatlarına kıyasla ortaya çıkan bir uygunluk. Performans bakımından değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.