Oyun

PlayStation 4 kırıldı!

PlayStation 4 kırıldı ve artık tamamen açık duruma getirilebiliyor!


SpecterDev uzun süredir beklenen Firmware 4.05'i geçtiğimiz gün yayınladı.  Github'da paylaştığı sürüm indirmeye tamamen açık. Firmware 4.05, konsolda kullanıcıların rastgele kod çalıştırmasına izin vererek sistemde jailbreak ve çekirdek düzeyinde değişiklikler yapılmasına izin veriyor.

Ancak bu program malesef içerisinde jailbreak bulundurmuyor ama başka programcıların bunu yapmasına uygun donanımı sağlıyor. 

Jailbreak, kullanıcıların konsolda özel kod çalıştırmalarına ve modları, hileleri, üçüncü parti uygulamalarını ve Sony PlayStation'da yer alan korsanlığa karşı mekanizmalar nedeniyle genellikle mümkün olmayan oyunların yüklenmesi yolunu açıyor. 

Yorumlar
Timothy
Bir de derler ki Linux, Windows'dan daha güvenli :) Linux tabanlı Android virüslerden kıvranırken yine Linux tabanlı Playstation'lar çatır çatır hackleniyor. Bu arada Windows tabanlı Xbox One ve Windows telefonlar taş gibi güvenli :)
Cevapla
osman
1- ps4 linux değil bsd kullanıyor. 2- android linux tabanlı olsa da açık kaynak kodlu olmadığından dünyanın her bir yanındaki geliştiriciler görüp düzeltme yapamıyor.
murphy
saçmalamışsın. olay çekirdek değil burada, çekirdek üzerinde koşan application katmanıyla alakalı. ve application katmanının bağımlısı olduğu bazı donanımlar. anakart üzerindeki özel yongalar vs. güvenli olup olmadığı direkt olarak linux veya dos olmasıyla bialakadır.
kamil
windows phone projesi kapatıldı windows tarafından, güvenli olsa ne yazar
sefser
unutmadan atlamissin ama disaridan playstation`niniza erisimi de acmis oluyorsunuz . tabiki diyebilirsiniz erissinler birsey olmaz buna saygi duyuyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.