Oyun

Sony PlayStation 4 satışları 10 milyonu aştı

Japon üretici oyun konsolunun satış adetinde önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Sony PlayStation 4 satışları 10 milyonu aştı

Sony, PlayStation 4 konsol ile büyük bir başarı elde etti. Şu ana kadar gelen satış rakamlarında PlayStation 4’ün sürekli en yakın rakibi Microsoft Xbox One'ı geçtiğini görüyoruz. Dokuz ay önce kasımda satışa sunulan PlayStation 4, Sony’den gelen son açıklamaya göre dünya çapında 10 milyon satış rakamını geride bıraktı. Elde edilen satış adeti PlayStation 4 için öneli bir kilometre taşı olarak gösteriliyor.

Microsoft Xbox One içinse son olarak nisan döneminde 5 milyon sattığı şeklinde bir açıklama yapıldı. Aynı dönemde ise PlayStation 4, 7 milyon satmayı başardı.

Sony yaptığı açıklamada ayrıca perakende mağazalar ve dijital indirme yolu ile toplamda 30 milyondan fazla oyun sattığını belirtti. Nisan ayında yapılan açıklamada ise bu rakamın 20.5 milyon olduğu açıklanmıştı.

Sony , 2014 sonuna kadar 15 milyon PlayStation 4 satmayı hedefliyor. Özellikle son çeyrekte tatil sezonuna girilmesiyle Japon üreticinin bu rakamı elde etmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

kaynak: blog.us.playstation

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.