Sony, PS5 kullanıcılarının yıllardır istediği o özelliği servis etmeye hazırlanıyor

Oyun dünyasının en önemli platformlarından biri olan PlayStation 5, yakın zamanda oldukça kapsamlı bir güncelleme alacak.

Sony, PS5 kullanıcılarının yıllardır istediği o özelliği servis etmeye hazırlanıyor

Geçtiğimiz günlerde Microsoft’tan yapılan bir açıklamayla Xbox platformu için çok önemli bir güncellemenin haberi verilmiş ve bu güncelleme sayesinde platformun açılış süresinin 4-5 saniye kadar kısalacağı duyurulmuştu. Microsoft aynı zamanda yakın zamanda daha kapsamlı güncellemelerin gelmeye devam edeceğini de duyurmuştu ki, bu açıklama Sony cephesinde de karşılık bulmuşa benziyor.

Xbox platformunun en büyük rakibi olan PlayStation’ın geliştirici Sony’de boş durmadı ve kendi konsolu için oldukça kapsamlı bir güncelleme haberini servis etti. Üstelik Sony’nin duyurduğu yeni özellik, PlayStation 5 kullanıcılarının oldukça uzun bir süredir talep ettikleri bir şey.

Bu konsola sahip olan oyunseverlerin çok iyi bildikleri üzere PlayStation 5, monitörlere 1440p desteği sunmadığı için oyuncular monitörlerinin 1440p’yi desteklemesine rağmen bu keyiften mahrum kalıyorlar. İşte Japon şirket, beta çalışmalarına başladığı yeni güncellemesiyle bu sorunu ortadan kaldıracak ve artık desteklenen bütün monitörlerde 1440p çözünürlüğüyle PS5 oyunlarının oynanabilmesi sağlanacak.

Sony, PS5 kullanıcılarının yıllardır istediği o özelliği servis etmeye hazırlanıyor

Şirketin duyurduğu tek yenilik bununla da sınırlı değil. Artık oyun severler oyun kütüphanelerinde kendilerine has oyun listeleri oluşturabilecekler. Toplam 15 farklı liste oluşturma imkanına sahip olan oyuncular her bir listeye en fazla 100 oyun ekleyebilecekler.

 Güncellemenin içeriğinde birkaç ufak tefek yenilik daha olsa da, en çok göze çarpanı bu iki yenilik olacak. Sony her ne kadar güncellemenin tüm oyunseverlerin beğenisine ne zaman sunulacağını açıklamasa da, beklentiler yeni özelliklerin önümüzdeki birkaç hafta içerisinde paylaşılacağı yönünde.