Yeni bir dönemin habercisi Backbone One PlayStation resmen tanıtıldı

Oyun dünyasına yeni bir ses, yeni bir soluk getirecek olan Sony’nin yeni oyun platformu Backbone One PlayStation resmen tanıtıldı.

Yeni bir dönemin habercisi Backbone One PlayStation resmen tanıtıldı

Dünyanın en meşhur oyun platformlarından biri olan PlayStation, mobil odaklı yeni cihazıyla oyun severlerin ilgisini çekmeyi başardı. Sony ile Backbone tarafından ortaklaşa geliştirilen ve Backbone One PlayStation ismi verilen yeni kontrolcü, içerisine yerleştirilen iPhone sayesinde harika bir oyun platformuna dönüşüyor. Şu an için yalnızca iPhone modelleriyle çalışan yeni platform, ilerleyen aylarda Android için de bir versiyon ile karşımıza çıkabilir.

Backbone One PlayStation’a baktığımız zaman bu kontrolcünün PlayStation 4 veya PlayStation 5 konsollarında bulunan oyunların tamamını sorunsuz çalıştırdığını görebiliyoruz. Ancak bunun için gerekli olan ilk şart mevcut bir internet bağlantısının olması. Tabi bu kontrolcü üzerinden oyun oynamak için illa da PlayStation 4 veya PlayStation 5 konsollarının bulunması da gerekmiyor.

Yeni bir dönemin habercisi Backbone One PlayStation resmen tanıtıldı

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre Backbone One PlayStation, Apple App Store’da bulunan oyunların büyük çoğunluğunu da sorunsuzca çalıştırabiliyor. Japon devi buna örnek olarak mağazada bulunan Call of Duty: Mobile, Genshin Impact gibi oyunların yeni cihaz üzerinden oynanabiliyor olmasını gösterdi.

Backbone One PlayStation başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Birleşik Krallıklar, Kanada, Avustralya, Meksika, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, İsveç ve Yeni Zellanda’da satışa sunulacak. Cihazın çıkış fiyatı ise 100 dolar olarak belirlenmiş.