Oyun

Sony birçok Fortnite oyuncusunu banladı!

Sony, PlayStation 4 üzerinden bağlandıkları hesaplarla Switch’te oyuna tekrar giriş yapan oyuncuların hesaplarını banladı.

Sony birçok Fortnite oyuncusunu banladı!

Kısa bir süre önce Nintendo Switch platformuna da gelen Fortnite'da ban seli yaşandı. Bundan iki gün önce PlayStation 4 üzerinden bağlandıkları hesaplarla Switch’te oyuna tekrar giriş yapan oyuncuların hesaplarının kapatılması, ortalığı karıştırdı.

Olay üzerine Sony desteği mesaj yağmuruna tutan kullanıcılar Sony'den bir açıklama bekliyordu. Bu konu hakkında nihayet Sony'den bir açıklama geldi. Ancak bu açıklama oyuncuları daha da sinirlendirdi. Konuyla ilgili BBC’ye açıklama yapan Sony, genel bir açıklamada bulundu ancak sorunun tam olarak çözüleceği sinyallerini vermedi. Yapılan açıklamada:

“PlayStation topluluğunun oyun deneyimini geliştirmek için neler istediğinizi her zaman görüyoruz. PlayStation Network'teki 80 milyondan fazla aktif kullanıcıyla birlikte, Fortnite ve tüm çevrimiçi oyunlar sayesinde devasa bir oyun topluluğu oluşturduk. Sony ayrıca PC, Mac, iOS ve Android cihazlarla Fortnite için çapraz destek sunarken, PS4'ün diğer platformlarda daha fazla oyuncuyla karşılaşmak için Fortnite hayranlarının şansını artırıyor” açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamanın tamamı bu şekilde. Oyuncuların sorunu hakkında bir açıklamada bulunmayan teknoloji devi, anlaşılan sorunu görmezden gelmeye karar vermiş. Bu konu hakkında oyuncuların bir sonraki hamlesi ne olacak merak konusu. 

Ek olarka Epic Games'de bu konu hakkında henüz resmi bir açıklamada bulunmuş değil. Bakalım ilerleyen günlerde bu konu hakkında daha ne gibi gelişmeler olacak göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.