Oyun

Xbox yöneticisinden yeni nesil konsol sözü!

Microsoft'un Xbox bölümünün başındaki isim Phil Spencer, gelecek nesil konusunda FPS lideri olacaklarının sinyallerini verdi.


E3 2018 fuarında geride bıraktığımız yıllara göre oldukça heyecanlı bir sunum yapan ve art arda oyunları göstererek oyunculara heyecanlı saatler yaşatan  Microsoft, Xbox One'ın da satışlarının yükselmesini sağladı.

Sekizinci konsol jenerasyonunda bir türlü satış anlamında 40 milyon barajını geçemeyen Xbox One, maalesef özel oyun tarafında da dolaylı olarak başarısız oldu. 

Diğer bir yandan ilk Xbox One sürümünün PlayStation 4'ten donanım tarafında güçsüz olması, Microsoft'a ağır bir darbe vurmuştu. Ancak bir sonraki Xbox nesli hakkında konuşan Xbox Başkanı Phil Spencer, yeni Xbox'ın yüksek FPS değerlerini hedeflediğinden bahsetti.

Diğer bir yandan GPU ve CPU arasında denge kurulacağını söyleyen Spencer'ın bu açıklamaları sonucunda Microsoft'un yeni nesilde tekrar donanım tarafına yükleneceğini söyleyebiliriz. Peki ya özel oyunlar?

Xbox One X ile üçüncü parti oyunları daha iyi bir kalitede oynatan Microsoft'un hala konsola özel oyun geliştirmek için gayret göstermemesi, oyuncuların canını sıkıyor. Bağımsız tarafta Xbox One platformu için özel oyunlar sunan Microsoft, AAA anlamında Sony'nin arkasında bulunuyor. Her ne kadar E3 2018 kapsamında 4 adet exc. oyun duyurmuş olsada, bu sayı oyuncular tarafından yetersiz kabul edilmekte. 

Bakalım Xbox, gelecek nesilde bu konuda nasıl adımlar atmayı planlıyor hep beraber göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.