Sony’den oyunculara müjde, bu haber sizi de mutlu edecek

Oyun dünyasının dev ismi Sony, oyun severleri memnun edecek bir açıklamada bulundu. İşte Japon devinin yaptığı duyuru.

Sony’den oyunculara müjde, bu haber sizi de mutlu edecek

Helldivers 2 PC oyuncularını Steam hesaplarını PlayStation Network'e bağlamaya zorlayarak büyük bir kargaşa yaratan Sony, geri adım atıyor. 6 Mayıs güncellemesi artık yayınlanmayacak ve muhtemelen oyun dün bildirildiği üzere 177 ülke ve bölgede Steam'de satıştan kaldırılmayacak. Şirket, X'te şunları söyledi: "Helldivers hayranları - Helldivers 2 hesap bağlama güncellemesi hakkındaki geri bildirimlerinizi dinledik. 6 Mayıs güncellemesi, mayıs ayından itibaren yeni oyuncular ve mevcut oyuncular için Steam ve PlayStation Network hesaplarının bağlanmasını gerektirecekti ancak bu artık gerekli olmayacak.”

Arrowhead CEO'su Johan Pilestedt ayrı bir gönderide şunları söyledi: "Öncelikle @helldivers2 topluluğunun iradesinden ve işbirliği yapma yeteneğinizden etkilendim. İkinci olarak, hızlı ve etkili bir şekilde karar verdikleri için @PlayStation'daki ortaklarımıza ve arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Hep birlikte, canlı oyunun ne olduğu ve geliştiricilerin ve topluluğun en iyi oyun deneyimlerini yaratmak için birbirlerini nasıl destekleyebilecekleri konusunda yeni bir standart oluşturmak istiyoruz.”

Sony’den oyunculara müjde, bu haber sizi de mutlu edecek - Resim : 1

Sony’den oyunculara müjde, bu haber sizi de mutlu edecek

Sony'nin oyuncuların Steam ve PSN hesaplarını bağlamalarını gerektireceğini duyurmasının ardından kullanıcılar topluca tepki göstermişti. Thety, yalnızca gizlilik sorunlarından değil, @SteamDB'ye göre oyunun PSN erişimi olmayan tüm ülkelerden (toplamda yaklaşık 177 ülke) kaldırılmasından da şikayetçi oldu. Bu, oyun hakkında 200.000'den fazla olumsuz yorumla sonuçlandı ve bu da Pilestedt'in özür dilemesine yol açtı.

Bu yılın başlarında Sony Başkanı Hiroki Totoki, kar marjlarını artırmak amacıyla PlayStation 5 ile PC sürümleri arasındaki farkı daraltma sözü vermişti. Helldivers 2 de bu sözü takip ederek aynı gün, yani 8 Şubat'ta PSN ve PC'ye çıktı. Helldivers 2'nin lansman gününden itibaren PSN bağlantısı gerektirmesi gerekiyordu ancak Sony, ağ sınırlamaları nedeniyle planı erteledi. Diğer çok oyunculu oyunlar arasında Ghost of Tsushima (Legends)'ın da bir PSN hesabı gerektirdiği iddia ediliyor, ancak Sony'nin son zamanlardaki kötü tanıtım göz öne alındığında bu gereksinimi sürdürüp sürdüremeyeceği belli değil.