Oyun

Steam artık DualShock 4'ü destekliyor!

Steam'in son güncellemesi ile artık PC oyunlarında resmi olarak PlayStation 4'ün kontrolcüsü DualShock 4 kullanılabilecek!


Steam, artık DS4'e resmen destek veriyor. Bu haber, oyuncuların artık kendi DualShock 4 kontrol cihazlarını PC oyunlarıyla kullanmak için Joy2Key veya DS4Windows gibi emülatör uygulamalarına ihtiyaç duymayacağı anlamına geliyor.

Bu çözüm, DualShock 4 için daha iyi yerli destek sunmanın yanı sıra geliştiricilere daha da kolaylık getiriyor. İlginçtir ki; DualShock 4, Steam Kontrol Cihazı API'sini kullanıyor.

Valve'den Jeff Bellinghausen, iki cihazın dokunmatik yüzey ve diğer bir çok özellik de dahil olmak üzere çok ortak noktalarının bulunduğunu açıkladı.

Steam başka kontrol cihazı modellerini de destekleyecek, ancak hangilerini veya ne zaman olacağı henüz belli değil. Yine de şimdilik bu konsol oyuncularının PC oyunlarından da zevk alabilmesi için yeterli. 

Güncelleme notlarının tamamını buradan okuyabilirsiniz!

1481796549_ps4-controller-on-steam-shot-01-680x357.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.