Steam Deck Türkiye’de de satışa sunulacak mı?

Son zamanların en popüler taşınabilir oyun konsollarından olan Steam Deck ülkemizde ne zaman satışa sunulacak dersiniz?

Steam Deck Türkiye’de de satışa sunulacak mı?

Oyun dünyasının gündemi son zamanlarda bir hayli yoğun. Bir taraftan efsaneleşmiş oyun serilerinin yeni oyun haberleri gelirken, diğer taraftan konsol savaşlarına dair yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Tabi bir de yeni oyuncuların var olma mücadelesi var ki bunların başında Valve tarafından üretilen yeni taşınabilir oyun konsolu Steam Deck geliyor.

Şu an için sadece Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ülkeleri, Birleşik Krallıklar ve Kanada’da satışta olan Steam Deck’in yakın zamanda bu ülkelere yenilerinin eklenmesi bekleniyor.

Steam Deck Türkiye’de de satışa sunulacak mı? - Resim : 1

Steam Deck Türkiye’de de satışa sunulacak mı?

Uzun bir süre ön siparişe açık olarak satışı gerçekleşen, yakın zamanda da ilk siparişlerin teslim edilmeye başlandığı el tipi konsolun, hangi yeni ülkelerde satışa sunulacağı konusu şimdilik bilinmezliği koruyor. Yani Valve henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmış değil. Bununla birlikte, sızıntılar günden güne artıyor ve şimdilik bu sızıntılar bizim için çok da olumlu değil.

Valve’ye yakın kaynaklardan gelen ilk bilgilere göre, şirketin öncelikli amacı konsolu olabildiğince hızlı bir şekilde Japonya’da satışa sunmak. Bununla birlikte birkaç uzak doğu pazarı daha Valve’nin hedefindeki ilk sırada yer alan ülkeler. Ancak maalesef bugüne kadar paylaşılan duyumlarda, ilk parti ülkeler arasında Türkiye’nin olduğuna dair bir bilgi bulunmuyor.

Yine de Valve’den resmi bir açıklama gelene kadar bu bilgilere itimat etmemek en doğrusu olacaktır. Ne diyelim, umuyoruz ki duyumlar yanılır ve Valve’nin bir sonraki listesinde ülkemizde yer alır.