Oyun

Steam köklü değişikliklere gidiyor!

Valve, Steam’in kullanıcı incelemelerinde değişikliklere gidiyor. İşte detaylar!

Steam köklü değişikliklere gidiyor!

Valve, Steam’in son zamanlarda sık sık olumsuz inceleme bombardımanları ile gündeme gelen kullanıcı incelemelerinde değişikliğe gidiyor. Yapılan açıklamada, artık konu dışı inceleme bombardımanlarının tespit edileceği ve bu incelemelerin inceleme skoruna katılmayacağı söyleniyor.

Steam köklü değişikliklere gidiyor!

Peki bu konu dışı inceleme bombardımanlarının tespitleri nasıl sağlanacak?

Konu hakkında açıklamada bulunan Steam yönetimi; "İlk adım olarak Steam'de yer alan bütün oyunlardaki anormal miktarda inceleme etkinliğini neredeyse gerçek zamanlı olarak tespit edebilen bir araç geliştirdik. Bu araç oyunun neden anormal sayıda inceleme aldığını bilmiyor ve nedenini bilmeye de çalışmıyor.

Bunun yerine bu araç Valve'daki bir ekibe ilgili etkinliğe dair haber veriyor. Aracımızla Steam'deki bütün inceleme geçmişini taradık ve oyunların neden belirli aralıklarda anormal sayıda inceleme aldığına dair birçok neden tespit ettik. Konu dışı inceleme bombardımanıysa bütün bunların sadece çok küçük bir kısmına tekabül ediyor."

"Ekibimiz anormal etkinliğin bir konu dışı inceleme bombardımanı olduğunu tespit ettiğinde, bu zaman aralıklarını işaretleyip geliştiriciye bilgi veriyoruz. Bundan sonra da bu zaman aralığındaki incelemeler de inceleme skoru hesabına katılmıyor. Daha önce olduğu gibi incelemelerin kendisine dokunmuyoruz.

Eğer incelemelere gidip sizin ilginizi çeken bir şeyin olup olmadığını görmek istiyorsanız böyle bir seçeneğiniz hâlâ var. Bunu yapabilmenize yardımcı olmak için mağaza sayfasına baktığınız zaman bu incelemelerin varsayılan olarak kaldırıldığına dair size bilgi verilir. Ayrıca anormal inceleme aralıklarıyla ilgili arayüzde de iyileştirmeler yaptık."

 “Eğer bir incelemeyi, inceleme bombardımanı olduğu vakit gönderirsem incelemem İnceleme Puanı’na dâhil edilmeyecek mi?”

Eğer bir incelemeyi, inceleme bombardımanı olduğu zaman gönderirseniz incelemeniz İnceleme Puanı'na dahil edilmeyecek. Bu yüzden bir oyuna inceleme göndereceğiniz zaman etrafı tartışmalı bir mevzu var mı yok mu diye bir kolaçan etmenizde fayda var.

Eğer isterseniz bu özelliği tamamen kapatabilirsiniz. Steam Mağaza seçeneklerinizde, konu dışı inceleme bombardımanlarını da inceleme skoruna katabileceğiniz bir kutucuk yer almaktadır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.