Oyun

Xbox üzerinde PC oyunları oynama dönemi başlıyor

Microsoft yaptığı bir güncelleme ile Windows oyunlarını Xbox üzerinden oynama imkanı getirdi. Detaylar haberimizde.


Uzun zamandır hem Windows hem Xbox platformlarını bir araya getirmeyi planlayan Microsoft, bu konudaki ilk ciddi adımını attı. Firma yaptığı bir güncelleme ile Xbox üzerinde PC oyunları oynanabilecek.

Xbox üzerinde PC oyunları oynama dönemi başlıyor

Firmanın güncellediği Wireless Display uygulaması sayesinde PC oyunları Xbox üzerinde kontrolcü yardımı ile oynanabilecek. Bu özelliği kullanabilmek için uygulamanın hem PC hem de konsola yüklemek gerekiyor. Her iki cihaza da Wireless Display uygulaması kurulduktan sonra bu özelliği kullanmaya başlıyorsunuz.

Yapılan denemelerde bu özelliğin gayet başarılı bir şekilde çalıştığı ve oldukça düşük bir lag yani gecikme yaşandığı görülüyor. Ücretsiz olan uygulamayı bilgisayar ve konsola yüklemek için internet sayfasına gidebilirsiniz. Şimdilik bu özelliğin sadece Xbox kontrolcüsü ile kullanılabildiğini ve klavye ile fare desteğinin bulunmadığını belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.