Oyun

Steam, oyunları Steam Deck'e ve diğer bilgisayarlara kopyalamanıza izin verecek

Valve, yavaş internet bağlantıları veya bant genişliği sınırlamaları olan Steam Deck kullanıcılarına cihazlarına oyun yüklemeleri için yeni bir yol sunacak.

Steam, oyunları Steam Deck'e ve diğer bilgisayarlara kopyalamanıza izin verecek

En yeni Steam ve Steam Deck betaları, mevcut dosyaları bir yerel ağ üzerinden bir PC'den diğerine kopyalamanıza izin veren bir özellik olan yerel ağ oyun transferlerini getiriyor. Valve, aracın internet trafiğini azaltabileceğini ve oyunların ve güncellemelerin yüklenmesi için gereken süreyi azaltabileceğini söylüyor çünkü aracı internet üzerinden bir Steam içerik sunucusuna bağlanma ihtiyacını ortadan kaldırmak için kullanabileceksiniz.

Şirket, "Yerel Ağ Oyun Transferleri, Steam Deck sahipleri, çok kullanıcılı Steam haneleri, yurtlar, LAN partileri vb. için harika" diye belirtiyor. "İhtiyacınız olan tüm dosyalar yanınızdayken bant genişliği veya veri sınırları hakkında endişelenmenize gerek yok."

Steam, oyunları Steam Deck'e ve diğer bilgisayarlara kopyalamanıza izin verecek

Yeni yazılımı cihazlarınıza yükledikten sonra Steam, herkese açık bir Steam içerik sunucusuyla iletişime geçmeden önce yerel ağınız üzerinden bir oyun yüklemesini veya bir güncelleme dosyasını aktarıp aktaramayacağını kontrol edecek. Herhangi bir noktada aktarıma dahil olan cihazlardan birinin yerel ağınızla bağlantısı kesilirse, Steam gerekli dosyaları internetten indirmeye geri dönecek.

Özellik varsayılan olarak yalnızca aynı Steam hesabında oturum açmış cihazlar arasında çalışacak şekilde ayarlanmış durumda, ancak aynı yerel ağa bağlı arkadaşlarınıza da dosya aktarabileceksiniz. Yani aynı ağdaki herhangi bir kullanıcıya aktarım yapmak mümkün olacak. Valve, Steam web sitesinde, özelliğin bazı sınırlamalarına ilişkin ayrıntılar da dahil olmak üzere yerel ağ oyun transferleri hakkında daha fazla bilgi içeren bir SSS de yayınladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.