Oyun

Steam’de satışa sunulan oyun “Dünyanın en pahalı oyunu” unvanını aldı

Oyun dünyasının en önemli platformlarından biri olan Steam’de satışa sunulan bir oyun yüksek fiyatıyla dikkat çekmeyi başardı.

Steam’de satışa sunulan oyun “Dünyanın en pahalı oyunu” unvanını aldı

Pandeminin geride kalmasıyla birlikte oyun sektörünün yeniden hareketlendiğini görüyoruz. Yeni oyun haberleri üst üste gelirken, her yeni oyunla birlikte grafik kalitesinin de bir üst seviyeye yükseldiğini görüyoruz. Tabi bu duruma paralel olarak oyunların fiyatlarının da artması gayet normal. Ancak Steam’e yüklenen yeni bir oyun bu normalliğin çok dışında özellikler barındırıyor.

ProX isimli bir geliştirici tarafından Steam’e yüklenen The Hidden and Unknown isimli oyun, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2.000 dolar Türkiye’de ise 17.000-TL karşılığında satışa sunuldu. Oyunun fiyatına baktığımız zaman, akıllara inanılmaz bir hikaye örgüsü ve bunu destekleyecek üst düzey grafikler gelebilir. Ancak hiç de öyle değil.

Steam’de satışa sunulan oyun “Dünyanın en pahalı oyunu” unvanını aldı

Oyun daha çok metinsel ifadelerle yönlendirilme mantığına dayalı. Yani oyunda seçtiğiniz seçeneklere göre, hikaye farklı konulara yöneliyor. Bu konuya ilişkin açıklama yapan oyunun yapımcısı, oyunun gelişiminde kendi hayatından ilham aldığını ve oyuncuların seçecekleri yollara göre karşılarına farklı seçeneklerin çıkacağını söyledi.

Yani 17.000-TL ödeyerek alacağınız oyunda, oyunun geliştiricinin hayatını öğreneceksiniz. Peki bunu yapmaya istekli kaç kişi var dersiniz? Şimdilik bu sorunun yanıtı sıfır. Nitekim gelen verilere göre şu ana kadar bu oyunu satın alan kimse bulunmuyor. Haliyle oyunun içeriği ve detayları hakkında da çok fazla bilgi sahibi değiliz. Bakalım önümüzdeki günlerde hangi şanslı isimler bu oyunu oynama zevkine erişebilecekler?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.