Oyun

Steam’de zam yağmuru kaldığı yerden devam ediyor

Türk oyuncuları için en önemli oyun platformu olan Steam, bir kez daha zam haberleriyle gündeme gelerek kullanıcılarını fazlasıyla üzdü.

Steam’de zam yağmuru kaldığı yerden devam ediyor

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Steam, ülkemizdeki oyuncular için ayrı bir önem taşıyor. Yüksek döviz kuru ve artan enflasyonist ortam nedeniyle artık yanına yaklaşılmaz hale gelen oyunların aksine, son derece makul fiyatlardan oyunseverlerin binlerce içeriğe ulaşabilmesine imkân tanıyan Steam, özellikle düşük döviz kuru önerisi sayesinde yıllarca bu misyonunu başarı ile sürdürmüştü.

Ancak döviz kurunun 18,00-TL’nin üzerine çıkmasıyla birlikte oyun fiyatı öneri robotunu güncelleyen Steam, buradaki döviz kuru ayarını 1,80-TL’den 10,00-TL’nin üzerine çekmişti.

Steam’de zam yağmuru kaldığı yerden devam ediyor

Her ne kadar Steam’in “bu oyun şu fiyattan satılabilir” şeklinde öneri yapmasını sağlayan bu robotun yasal bir bağlayıcılığı olmasa da, şirketlerin oyunlarını Steam’de listelerken bu robottan yardım aldıkları kesin. İşte tam olarak bu nedenle Black Friday etkinliği sayesinde azalan oyun fiyatları bir kez daha ve üstelik eskisinden çok daha yüksek bir hızda artmaya devam ediyor.

Steam tarafından servis edilen son listelere göz attığımız zaman, düne kadar 10,00 – 11,00-TL’den satılan onlarca oyunun fiyatının 400,00-TL’ye yaklaştığını görüyoruz. Bunun anlamı ise Steam’de onlarca oyun %3.000 civarı zamlarla karşı karşıya. Bu oyunlara DICE’ı örnek gösterebiliriz. Onlarcası gibi bu oyunda birkaç gün öncesine kadar 11,00-TL’ye satılırken şimdiki fiyatı tam 340,00-TL. Ne diyelim umarız fiyatlar daha da artmaz da en azından kampanya dönemlerinde yeniden uygun fiyatlardan erişilebilir hale gelir.

Yorumlar
Yakup
Steam böyle devam et senden millet oyunları satın almaz müşteri kaybedersin. Ve indirime gider tekrar müşterilerini geri kazanmak için
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.