Oyun

Herkese Steam Deck var, Türkiye’ye yok!

Valve tarafından The Game Awards etkinliği kapsamında dağıtılacak hediyelerin açıklanması heyecan yaratırken, listede Türkiye’nin olmaması oyunseverlerin canını fena halde sıktı.

Herkese Steam Deck var, Türkiye’ye yok!

Son birkaç yıldır pandemi nedeniyle tadı tuzu olmayan oyun dünyası, The Game Awards 2022 ile bir kez daha eski günlerine dönecek olmanın heyecanını yaşıyor. Oyun dünyasının en prestijli ödülleri olarak görülen bu etkinlik, aslında 28 Kasım’dan itibaren oylamalara başladı. Ancak nihai ve büyük oylama 8 Aralık’ta gerçekleşecek ve o tarih itibariyle de oyun dünyasının en başarılı isimleri ödüllerine kavuşmuş olacak.

Zaten kendi başına bir hayli heyecanlı olan bu etkinliğe ayrı bir önem verdiğini duyuran Valve ise, etkinliğin devam edeceği her bir dakika da çekilişle 1 adet popüler oyun konsolunu yani Steam Deck’i hediye edeceğini açıkladı. Söz konusu bu açıklama oyun camiasında heyecan yaratırken, tabi ki bu çekilişe katılabilmek için bazı şartların olduğunu da belirtelim.

Herkese Steam Deck var, Türkiye’ye yok!

Valve’dan yapılan açıklamaya göre, Steam Deck çekilişine yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa Birliği ülkeleri ve İngiltere’de yaşayanlar katılabilecek. Buradan açıkça anlaşıldığı üzereyse maalesef Türkiye’de yaşayan oyunseverler bu fırsattan istifade edemeyecekler.

Bir diğer kriter ise Steam harcamasında yatıyor. Eğer söz konusu çekilişe katılabilmek için ikamet şartını taşıyorsanız, bir de 14 Kasım 2021 – 14 Kasım 2022 tarihleri arasında Steam’den en az bir alım yapmış olmak zorunda olduğunuzu da hatırlatalım. Bakalım 200’e yakın dağıtılması beklenen Steam Deck piyangosu hangi talihli isimlere vuracak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.