Steam’in zirvesi el değiştirdi, işte en çok satılan oyunlar

Oyun dünyasının nabzını tutan Steam’de haftanın en çok satılan oyunları belli oldu. En önemli değişiklik ise zirvede yaşandı.

Steam’in zirvesi el değiştirdi, işte en çok satılan oyunlar

Steam oyun dünyası için çok önemli bir platform. Her şeyden evvel oyun severlere indirimli fiyatlardan oyun oynayabilme imkanı sağlayan bu platform, aynı zamanda sahip olduğu verilerle oyun sektörünün ve hatta zaman zaman da tüm teknoloji pazarının nabzını tutabiliyor. Bu verilerin en keyif verenlerinden biri olan “En çok satılan oyunlar” listesi ise haftalık olarak yayınlanarak, yeni bir oyun almak isteyenlere trendin ne yönde olduğu gösteriyor.

İşte yeni liste 3 – 10 Ocak 2023 tarihlerini kapsıyor ve artık zirvenin yeni bir sahibi var. Geçtiğimiz haftalarda paylaşılan listelere baktığımız zaman en çok satılan oyun unvanının EA Sports FIFA 23 ile Call of Duty: Modern Warfare 2 arasında gidip geldiğini görüyorduk.

Steam’in zirvesi el değiştirdi, işte en çok satılan oyunlar

Ancak şu aralar Steam kampanyalarının sona ermiş olmasından olsa gerek, her iki isim de zirveden uzaklaştı ve geçtiğimiz haftanın en çok satılan oyunu ücretsiz bir yapım olan Counter-Strike: Global Offensive oldu.

Kampanyasız satış fiyatı 699,99-TL olan EA Sports FIFA 23 ikinci sıraya gerilerken, üçüncü sırada ise bir başka ücretsiz oyun olan Dota 2’yi görüyoruz. Birçok oyun platformu tarafından yılın oyunu seçilen Elden Ring, 599,99-TL’lik satış fiyatıyla listenin dördüncü sırasında yer alırken, Red Dead Redemption 2 beşinci sıraya, Call of Duty: Modern Warfare 2 ise altıncı sıraya yerleşti.