Super Mario filminin son fragmanı tepki çekti

Video oyunlarına dayanan filmlerin kendilerini kaynak materyallerinden uzaklaştırmaya çalıştıkları bir zaman vardı.

Super Mario filminin son fragmanı tepki çekti

1993'ün canlı aksiyon Super Mario Bros. filminin afişi "Bu bir oyun değil" diye böbürleniyordu. Ancak zaman değişti: Illumination'ın The Super Mario Bros. bu kesinlikle bir oyun, diyor. Görmek ister misiniz? İşte New Super Mario Bros. U Deluxe'e benzeyen bir sahne ve Mario Kart 8 Deluxe'e benzeyen başka bir sahne:

Super Mario filminin son fragmanı tepki çekti

Chris Pratt'ın Mario sesini daha fazla duymayı umuyorduysanız, burada pek yeni bir şey yok,  ancak son fragman, izleyicilere filmin tonuna dair net bir bakış sunuyor. Bowser'ın tanıdık video oyunu düşmanlarından oluşan bir orduyu listelemesini izliyoruz. Mario ve Donkey Kong'un geleneksel Mario seviyesine benzeyen bir eğitim kursundan geçerken güçlü mantarları ve ateş çiçeklerini kullanmalarını izliyoruz. Mario ve Peach'in parlak bir şekilde işlenmiş Rainbow Road'da yarıştığını görüyoruz. Tanıdık görünüyor. Eğlenceli gözüküyor. Ve bir oyun gibi görünüyor, ancak çok daha iyi grafiklere sahip.

Elbette bu sürpriz değil. Yönetmenler Aaron Horvath ve Michael Jelenic'e göre Illumination, filmin doğru hissettirdiğinden emin olmak için Nintendo ile yakın bir şekilde çalıştı. Yönetmenler ayrıca Illumination'ın Super Mario Bros. Filmini "Illlumination'ın şimdiye kadar yaptığı her şeyin ötesinde" bir sonraki seviyeye taşımaya yardımcı olmak için aydınlatma ve işleme teknolojisini geliştirdiğini söylüyor.

Mario’nun sesine gelince? Film önümüzdeki ay sinemalarda gösterime girdiğinde nihayet performansın tamamını dinleyebileceksiniz. Super Mario Bros. filmi 5 Nisan 2023'te vizyona giriyor.