Oyun

Super Mario Run, interneti sömürüyor!

Super Mario Run'ın sürekli internet bağlantısı istemesinin sebebi belli oldu. Hücresel veri kullanarak Super Mario Run oynayanlar dikkat!


Nintendo'nun iOS platformunu kasıp kavuran oyunu Super Mario Run, daha öncede belirttiğimiz gibi sürekli internet bağlantısı istiyor. Internet üzerinden veri indiren Super Mario Run'ın, ne kadar veri tükettiği bugün Pocketnow analizleri sonucunda ortaya çıktı.

Pocketnow'da yer alan habere göre Super Mario Run, bir saatte yaklaşık ortalama 40 MB ila 60 MB arasında bir veri tüketimi gerçekleştiriyor. Oyunu yaklaşık 2-3 saat oynadığınızda ise 250 MB civarında bir veri tüketimi ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni ise Super Mario Run'ın yeni etkinlikler ve oyuncu verileri için sürekli indirme işlemi yapması.

Nintendo'nun, hizmete ikinci veya üçüncü bir bağlantıya ihtiyaç duyan sunucuyla bağlantıların çökmesi nedeniyle veri tüketiminin kötü olduğu uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Ki bu durumu Nintendo da kabul etmiş durumda. Super Mario Run'a gelecek olan güncelleme ile veri tüketiminde iyileştirmeler yapılacak. Ancak oyun yine sürekli internet bağlantısına ihtiyaç duyacak.

1482141444_heres-how-to-get-notified-the-moment-nintendos-new-super-mario-run-iphone-game-is-available.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.