Oyun

The Witcher'ın yapımcısına 7 milyon dolar destek!

Polonya Hükümeti, The Witcher'ın yapımcısı CD Projekt RED'e 7 milyon dolar ayırdı.


Birçok ülke hükümeti dünyaca üne sahip olan oyun sektöründeki yapımcılara destek veriyor. Bu desteklerin en son örneği Polonya'da gerçekleşti. Polonya hükümeti hepimizin aşina olduğu The Witcher serisinin yapımcısı CD Projekt RED'e 7 milyon dolar yani 191 milyon Polonya Zlotisi bütçe ayırdı.

Bu büyük destekten sonra, CD Projekt RED başkanı Adam Kiciński, önümüzdeki yıllarda başka Polonyalı geliştiricilerin projelerinin de aralarında bulunduğu 40’a yakın proje göreceğimizi açıkladı. 

Polonya Ulusal AR-GE Merkezi tarafından verilen destek CD Projekt RED'in önümüzdeki yıl çıkaracağı Cyberpunk 2077 oyunu için kullanılacak. Yaşayan, gerçeğe yakın, dev boyutlarda şehirlerin yapılabilmesini sağlamak, şirkete verilen bu paranın şuandaki temel amacı. Bunların yanı sıra sinematik hissiyat ve animasyonların mükemmelleştirmesi üzerinde de çalışmalar yapacaklarını açıklayan CD Projekt RED, bunların hepsini Cyberpunk 2077'de mi yapacak yoksa başka bir proje daha mı var ilerleyen zamanlarda öğreneceğiz.

Ayrıca ülkesinden CD Projekt RED gibi birçok, dünyaca ünlü şirketin çıkmasını isteyen Polonya ulusal AR-GE merkezi, diğer oyun geliştirme şirketlerini de destekleyeceğini açıkladı. Şuanda Techland ve CI Games de aynı CD Projekt RED gibi destekleniyor.

1482136311_1600x1200teasercp77.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.