Oyun

Super Mario Run oynarken şarjınız bitmesin! (Rehber)

Milyonları telefon başına kitleyen Super Mario Run, batarya tüketimi konusunda oldukça agresif bir tutum sergiliyor. Peki, Super Mario Run oynarken pil tasarrufu nasıl yapılır?


iOS için Super Mario Run dün App Store'daki yerini aldı. Kısa bir süre içerisinde dünya çapında en çok indirilenler arasında yer almayı başaran Super Mario Run, grafikleri ile ön plana çıkıyor. Mario'yu ilk defa Retina ekranda görme şansını bizlere sunan Super Mario Run, batarya tüketimi konusunda biraz agresif bir tutum sergiliyor.

Super Mario Run, yaptığımız testeler sonucu yaklaşık 40 dakikalık kullanımda, gün içerisindeki batarya kullanım oranına %25'lik bir etki ediyor. Ciddi bir batarya tüketimi gerçekleştiren oyunda, bazı ayarlar yaparak bu tüketimi minimuma indirebilirsiniz.

Super Mario Run'da batarya tüketimi nasıl azaltılır?

1. Adım: Super Mario Run'ı açın ve ana ekranda yer alan menü simgesine tıklayın. Menü simgesine tıkladıktan sonra Settings'e tıklayın.

2. Adım: Daha sonra Settings bölümünde yer alan Options'a tıklayın.

1481869634_super-mario-run-power-saving-mode-iphone-screenshot-001.jpg

 

3. Adım: Options bölümünde yer alan Rendering Settings ve Graphics Settings seçenklerini High'dan Low'a alın.

1481869839_super-mario-run-power-saving-mode-iphone-screenshot-002.png

Bu işlemleri yaptıktan sonra Super Mario Run'ın grafik kalitesi bir nebze olsa da düşecek. Ancak batarya tüketimi konusunda ciddi azalmalar olduğunu göreceksiniz.

iOS için Super Mario Run indir 

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.