Oyun

Supercell'in oyunlarını günde 100 milyon kişi oynuyor

Clash of Clans oyununun yapımcısı Supercell, 4 oyunuyla günlük toplam 100 milyon oyuncuya ulaştığını duyurdu.

Dünya genelindeki en popüler mobil oyunlardan biri olan Clash of Clans'in yapımcısı Supercell, toplam 4 oyununu günde 100 milyon kişinin oynadığını '100 milyon kez teşekkürler' videosuyla duyurdu.

Clash of Clans başta olmak üzere Boom Beach, Hay Day ve son olarak Clash Royale oyunuyla şirket oldukça büyük bir başarıya imza atmış oldu.

1457457408_supercell.png

Ofisi Finlandiya'nın Helsinki şehrinde bulunan Supercell toplamda günlük 100 milyon oyuncunun oynadığı 4 oyunu için 14 önemli projesinden vazgeçtiğini yayınladığı videoda göstermiş. Yani şirket tüm projelerini hayata geçirmek yerine daha az ve daha kaliteli projeler mantığıyla bugünlere gelmiş.

Ayrıca Supercell'in yayınladığı videoyu yazılı olarak Türkçe'nin de aralarında bulunduğu birkaç farklı dilde teşekkür ederek sonlandırması da dikkat çekiyor.

2012 yılında kurulan Supercell kurulduğu yıl sadece Clash of Clans oyunundan günlük 2,4 milyon dolar gelir elde ederek kendinden çokça bahsettirmiş ve 2012'nin en çok kazanan şirketleri listesine girmeyi başarmıştı.


 
                    					
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.