Oyun

Telltale sonunda grafik motorunu değiştiriyor!

2004 yılından beri Telltale Tool grafik motorunu kullanan Telltale, sonunda grafik motorunu değiştiriyor.

Telltale sonunda grafik motorunu değiştiriyor!

Uzun yıllardır hiç değişmeyen oyun yapısı ve grafikleri ile Telltale Games, sonunda değişikliğe gitmeye karar verdi.

2004 yılından itibaren Lua programlama dilini kullanan Telltale Tool adlı oyun motoru ile oyunlarını geliştiren Telltale, yeni projeleri ile beraber çizgisinin dışına çıkmaya hazırlanıyor. 

Bu motor firmanın The Walking Dead, gibi oyunlarında , yaklaşık on sene boyunca kullanılmıştı. Geçtiğimiz gün itibariyle Telltale Games, sevilen Netflix dizisi Stranger Things'in oyun projesi için bu motoru aşamalı olarak değiştirme kararı aldığını duyurdu.

Gelen bilgilere göre, bu grafik motoru değişimi, Telltale'nin geliştirdiği oyunların çıkış takviminin de değişmesine neden oldu. The Wolf Among Us: Season 2'de yaşanan ertelemenin sebebi de bu oyun motoru değişikliğinden dolayı olduğu açıklandı.

Bundan böyle artık Unity grafik motoru kullanılacak. Telltale Tool motoruyla gelecek son oyunun The Walking Dead: Final Season olacağı, The Wolf Among Us: Season 2'nin ve Stranger Things'in Unity motoruyla geliştirildiği gelen bilgiler arasında.

Yönetim konusunda da değişikliğe giden firma anlaşılan baya köklü bir yenileme yolunda. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.