The Last of Us’tan gelen haber, oyunseverleri şoke edebilir

Oyun dünyasının son zamanlardaki en çok konuşulan isimlerinden biri olan The Last of Us’ın yapımcısından oldukça ilginç açıklamalar geldi.

The Last of Us’tan gelen haber, oyunseverleri şoke edebilir

The Last of Us, son zamanların en çok konuşulan isimlerinden biri. Dizi olarak ekranlara geleceğinin açıklandığı ilk günden bu yana gündemden düşmeyen ancak beklenilen tarihten önemli bir sapma göstererek ekranlardaki yerini alabilen dizi, izlenime sunulduğu ilk günden bu yana büyük bir ilgi görüyor.

Diziye olan bu ilgi, eski oyunların bile satış rakamlarının yeniden alevlenmesine neden olurken, bu ilginin doğal bir sonucu olarak oyunseverler serinin üçüncü oyununu beklemeye başladı. İlk oyunu 2013 yılında piyasaya sürülen ve zamanının en yüksek hasılatlarından birine imza atan oyunun ikinci macerası ise 2020 yılında karşımıza çıkmıştı.

The Last of Us’tan gelen haber, oyunseverleri şoke edebilir

İki oyun arasında geçen sürenin 7 yıl olması, normal şartlar altında yakın vadede bu oyunu beklememizin bir nedeninin olmadığını gösteriyor. Ancak The Last of Us dizisinin başarısı, bir anda “acaba üçüncü oyun sanılandan erken gelir mi” sorusunun sorulmasına neden oldu. Bununla birlikte serinin yapımcısı Naughty Dog, hiç de oyunseverler gibi düşünmüyor.

Naughty Dog eş Başkanı ve serinin yapımcısı Neil Druckmann tarafından yapılan açıklamaya göre, henüz üçüncü oyun için gerektiği tarzda heyecan verici bir hikaye söz konusu değil. Yani bu açıklamadan üçüncü oyunun gelmeyebileceği anlamı bile çıkıyor. Üstelik Druckmann, şu an için üçüncü oyuna ilişkin herhangi bir çalışmalarının olmadığını da belirtti. Ancak yine de açık bir kapı bırakmayı ihmal etmeyen ünlü isim, Sony tarafından inanılmaz boyutta destek gördüklerini ve bununda üçüncü oyun için üzerlerindeki baskıyı arttırdığını belirtti. Bakalım serinin üçüncü oyununun akıbeti ne olacak.