Oyun

The Rift hacklendi

Online sunuculara saldırıların son kurbanı Trion oldu.


Artık sık sık rastlamaya başladığımız sunucu hacklemelerine bir yenisi daha eklendi. Trion firması dün yaptığı bir açıklama ile RIFT'in kullanıcı hesaplarının  veritabanının hacklendiğini ve kullanıcı isimleri, şifreler, doğum tarihleri, fatura ve e-posta adresleri gibi kullanıcılara özel bilgilerle, en önemli tehlike olarak da sisteme kayıtlı kredi kartlarının ilk ve son dört numaralarının çalınmış  olabileceğini belirtti. Fakat firmanın açıklamalarına göre belirtilen bu kişisel bilgilere ulaşıldığına ve kredi kartlarındaki tüm kart numaralarına erişildiğine dair elde tutulur  bir delil olmadığını da belirttiler.

1324847809_newsentertherift.jpg

Lakin RIFT oynayanlarınız varsa hesaplarınızı kontrol etmenizde fayda var. RIFT ve Trion hesaplarını firma zaten değiştirmenizi istiyor. Ayrıca kradi kartı hareketlerini takip etmenizi öneriyoruz.

Firma yaptığı açıklamada : "Sistemimizi güçlendirmek için adımlar atmaya başladık. Getirdiğimiz ve bize ait olan güvenlik uzmanları ile birlikte bu izinsiz girişin takibini yapıyoruz. Sizlere yaşatmış olduğumuz sıkıntılar için çok özür dileriz."

Kullanıcıların bugünden başlayarak şifrelerini değiştirmeleri ve yeni bir güvenlik sorusu belirlemeleri  gerekiyor. Firma gelen açıklamalara göre sitenin mobil doğrulayıcısını kullanmanızı öneriyor. Rift'e hala kesintisiz olarak girebilirsiniz. Ayrıca Trion Worlds özür niyetine tüm oyunculara fazladan 3 gün oyun süresi ve moneybags purse verecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.