Oyun

The Walking Dead'in Oyunu Şimdi Mobilde

Ölüler şehrinde maceraya hazır mısınız?

The Walking Dead'in Oyunu Şimdi Mobilde

Ortaya koyduğu ürünlerle sektörde kendinden söz ettiren mobil oyun geliştirme ağı Scopely, The Walking Dead: Road to Survival adlı oyunu geliştirmek için orijinal çizgi romanın yaratıcısı Robert Kirkman’ın şirketi Skybound ile işbirliğine imza attı. Oyun, The Walking Dead çizgi romanını temel alan ilk free to play mobil oyun olma özelliğine sahip.

1440762823_1440683449artwork2.jpg

Oyuncular, az sayıdaki kaynakları ele geçirmek ve oyun içindeki şöhretlerini arttırmak için birbirleriyle ittifak oluşturacak ve rakiplerine karşı kıyasıya bir hayatta kalma mücadelesi verecekler. Robert Kirkman ve The Walking Dead evrenine hâkim yaratıcı bir ekip, oyunun inişli çıkışlı, karanlık atmosferinin çizgi romana sadık kalması için süreci yakından izliyor.

Kirkman konuyla ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi, “Scopely ekibiyle çalışmak, bize The Walking Dead’in hikâyesini karşılıklı etkileşim ve eğlenceye dayalı mobil bir deneyime dönüştürme imkânı verdi. Oyun tasarımı, estetiği, atmosferi ve metni, Walking Dead hayranlarının seveceğini düşündüğümüz şekilde bir araya geldi”.

The Walking Dead: Road to Survival, vahşi zombilerle dolu zorlu ve amansız bir dünyada hayatta kalmak için her şeyi yapabilecek insanların hikâyesine dayanan, yetişkinlere yönelik bir oyun. Oyunseverler, kimin hayatta kalıp kimin öleceğini ve oyunun hikâyesinin nasıl gelişeceğini belirleyen zor kararlar vermek zorundalar. Ayrıca bir yandan yaşam savaşı verirken öte yandan kaynak toplamak, sığınak yapmak, mevcut sığınakları güçlendirmek ve hayatta kalan diğer insanları bulup kurtarmak gibi zorlukların da üstesinden gelmek gerekiyor. Oyunun bir diğer dikkat çeken özelliği de Rick, Michonne ve Governor gibi önemli karakterlerle birlikte oynama şansını vermesi.

1440762844_1440683474artwork1.jpg

Scopely CEO’su Walter Driver, iki şirketin işbirliği için şunları söyledi, “The Walking Dead hayranları ve dünyanın her yerindeki mobil oyuncular için benzersiz bir oyun deneyimi yaratabilmek için Robert Kirkman ve Skybound ile çalışmaktan onur duyduk. Oyuncuları ilk dakikadan itibaren içine çekecek bir hayatta kalma mücadelesinin ortasına bırakıyoruz. Bu oyun, dünyanın her yerinde hayranları bulunan, sevilen, ilgi çekici fikri mülk sahipleriyle işbirliği yaparak mobil platformlardaki oyuncular için sürükleyici, zengin deneyimler yaratma hedefimizin somut bir örneğini oluşturuyor.”

1440762866_1440683574artwork3.jpg

The Walking Dead: Road to Survival

iOS için buradan

Android için buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.