Oyun
The Walking Dead'in sonu yakın gözüküyor!

The Walking Dead hakkında üzücü haber!

Telltale Games, The Walking Dead oyun serisini sonlandırmaya karar verdi. Alınan bu karar oyun tutkunlarının hoşuna gitmeyecek.

2004 yılında kurulan Telltale Games, kısa süre içerisinde büyük başarılara imza attı. Halen 400'den fazla çalışanı bulunan firma; The Walking Dead, Batman, Game of Thrones ve Jurassic Park gibi serilerin oyun serilerini geliştirme hakkını elde etti.

Geliştiricinin diğer yapımları arasında; Telltale Texas Hold'em, Bone: Out from, Boneville Bone, The Great Cow Race, CSI: Hard Evidence, Sam and Max: Save The World, Sam & Max Beyond Time and Space, Wallace & Gromit's Grand Adventures, Tales of Monkey Island, CSI: Deadly Intent, CSI: Fatal Conspiracy, Minecraft Story, Law & Order: Legacies, The Wolf Among Us ve Guardians of the Galaxy: The Telltale Series gibi ünlü oyunlar bulunuyor. 

The Walking Dead hakkında üzücü haber! - Resim : 1

Ne var ki Şikago'nun San Rafael semtinde kurulan firma, The Walking Dead hakkında pek çok oyuncunun hoşuna gitmeyecek bir duyuruda bulundu. Telltale Games'e göre The Walking Dead oyun serisi, sadece bir sezon daha piyasaya sürülecek. Firma yaptığı açıklama ile The Walking Dead: The Final Season oyununu duyurdu. Bu yeni oyun hakkında çıkış tarihi verilmese de oyunun serinin sonu olacağı düşünülüyor.  

The Walking Dead oyunlarının sonu gelse de; The Walking Dead ve Fear The Walking Dead TV serileri çarpıcı başarılara imza etmeye devam ediyorlar. Kıyamet sonrası zombi saldırısı temasını işleyen The Walking Dead, 2017-2018 döneminde etkileyici izlenme rakamlarına ulaştı. Dizi, geçen mart ayında sona eren sezonda, sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde ortalama 12 milyon kullanıcıyı ekran başına sabitledi. Serinin en az 3 yıl daha devam etmesi bekleniyor.

The Walking Dead'in öncesi zamanları konu alan Fear of Walking Dead ise üçüncü sezonunu devirdi ve yüksek izlenme oranlarına ulaştı.

Doğrusu Telltale Games'in The Walking Dead oyun serisinden neden vazgeçtiği bilinmiyor. Sızan dedikodulara göre dizinin yapımcıları ve oyun şirketinin yöneticileri; oyun serisinin devamı için anlaşamadı ve Telltale Games teklif edilen  ücreti beğenmedi. Bununla birlikte, yakın gelecekte durumun değişmesi de mümkün görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.