Oyun

Titanfall saç baş yolduruyor. Türkler de şikayetçi!

Titanfall 2 oyununda multiplayer modunda yaşanan sorunlar Aralık ayının ortasından bu yana devam ediyor. Hem dünyada hem Türkiye'de geliştirici firma Respawn ve dağıtıcı firma EA Games'e tepkiler çığ gibi büyüyor.

Titanfall saç baş yolduruyor. Türkler de şikayetçi!

Titanfall 2, 2016 yılında kullanıma sunulan hikayesi ve oynanış tarzı ile dikkat çeken bir oyun olmuştu. Halen satılan oyunun Xbox, PlayStation ve PC sürümü bulunuyor. Respawn tarafından geliştirilen oyun EA Games tarafından dağıtılıyor. Hatta EA Games'in EA Play abonelik sistemi içinde ücretsiz olarak oynanabilen oyun, üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen popülerliğini koruyor. 

 Titanfall saç baş yolduruyor. Türkler de şikayetçi! 

Ancak Aralık ayı sonlarında başlayan bir sorun oyuncuları çileden çıkarmaya başladı. Sorunun ana kaynağı oyunun multiplayer modunda yaşanıyor ve yapılan açıklamaya göre DDOS atağı yüzünden sunucular düzgün çalışmıyor. Bunun sonucu olarak  oyuncular multiplayer modunu kesinlikle oynayamıyor. Aralık ayının son günlerinde başlayan sıkıntılar Ocak ayının ortasına geldiğimiz bugünlerde hala devam ediyor. 

Oyuncuların yaşadığı temel sorun multiplayer moduna girdikten ve bir oyun modu seçtikten sonra sunucuya bağlanamama, bağlanılsa ve oyuna başlanılsa bile bir süre sonra donma ve oyundan atma şeklinde yaşanıyor. Hatta birçok çok kullanıcı sosyal medyada oyunla ilgili paylaşımlar da yapıyor. Tüm bu tepkilere rağmen Respawn ya da EA Games cephesinden bir açıklama gelmediğini de belirtelim. 

Sosyal medyadaki tepkilerin bazılarını aşağıda görebilirsiniz:

 

Öte yandan sorunların çözüleceğine dair bir umut da yok. Halen yaşanan sorunları en azından PC tarafında çözecek bir gelişme de yaşandı. Oyunun Northstar isim özel bir geliştirici modu yayınlandı. Bu mod sayesinde isteyen herkes kendi Titanfall 2 sunucusunu kurabilir hale geliyor. Ancak bu mod sadece PC kullanıcıları için aktif edilebiliyor. Titanfall 2 kros platform bir oyun olmadığı için konsol kullanıcıları yukarı anlattığımız sorunlarla boğuşmaya devam ediyor. 

Belki aklınıza şu soru gelebilir: 6 yıllık oyunun multiplayer sunucularının açık olmasını beklemek mantıklı mı? Bu soruya evet yanıtı veriyoruz. Zira oyun halen aktif olarak satılıyor ve oyuncular da verdikleri paranın karşılığını almak istiyor. Çünkü oyunu satarken multiplayer modunun olduğu bilgisi de veriliyor.  

Siz de bu konuda görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Hasan
Titan fall2 multi play sunucuya girmiyor bende sunucuya gir miylror lütfen en kısa zaman da hatayı yapın lütfen
Cevapla
Yoldan geçen biri
Hocam bu DDos saldırıları yeni değil senelerdir var bu haber biraz eski kalmış
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.