Oyun

Xbox kullanıcılarını Age of heyecanı sardı!

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Age of Empires IV’ün Xbox’a çıkacağı yönündeki söylentiler, oyun dünyasında büyük bir heyecana sebep oldu.

Xbox kullanıcılarını Age of heyecanı sardı!

Strateji oyunu denildiği zaman akla ilk gelen yapımların başında hiç kuşkusuz Age of Empires serisi gelir. Kendisine has bir oyuncu kitlesi olan Age of Empires’da aslında bilgisayar ile özdeşleşmiş bir oyun. Her ne kadar başta Xbox kullanıcıları olmak üzere, konsol oyuncuları da yıllardır bu oyunu kendi konsollarında oynamak isteseler de, bugüne kadar maalesef bu istekleri karşılıksız kaldı.

Bununla birlikte bugün internette dolaşmaya başlayan bir iddia, yeni bir dönemin habercisi olabilir. Geçtiğimiz günlerde PC kullanıcıları için satışa sunulan Age of Empires IV’ün yakın zamanda Xbox konsolunda da karşımıza çıkacağı iddia ediliyor. Bu iddianın arkasında yatan sebepse, bir Twitter kullanıcısının Xbox platformunda “XIP_CAR_JANUARY_2022” kod adlı bir içeriğin test edilmeye başladığını duyurması oldu.

Xbox kullanıcılarını Age of heyecanı sardı!

Bu açıklamanın ardından peşi sıra gelen yorumlarda, bu oyunun Age of Empires IV olabileceği yönünde ortak bir görüş oluştu. Aslına bakarsak, Flight Simulator oyununun Xbox’da gösterdiği yüksek performanstan sonra, bu tip oyunların Xbox platformunda daha fazla boy göstereceği yönünde tahminler sıklaşmıştı.

Age of Empires IV’ün yayımcılığını da Xbox Game Studios’un yaptığı düşünüldüğünde, bu oyunun er ya da geç Xbox platformunda satışa sunulması kimseyi şaşırtmayacaktır. Ancak şu an akıllarda tek bir soru var o da XIP_CAR_JANUARY_2022 kodlu oyun gerçekten Age of Empires IV mü?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.