Toy Soldier oyunu Hypercharge 50.000 kopya sattı, geliştiriciden gözyaşları içinde teşekkür videosu

Hypercharge oyununun geliştiricisi, oyunun 50.000 kopya satması üzerine duygusal bir teşekkür videosu yayınladı. Bu başarı, oyun dünyasında büyük bir yankı uyandırdı.

Bazı oyunların yazılacak başarı hikayeleri vardır. Hypercharge oyununun da benzeri bir başarı hikayesi mevcut. Üstelik oyunun geliştirici ekibinin başında bulunan Henson bu başarı hijkayesini anlatırken göz yaşlarını tutamadı. 2020'de Steam'de çıkış yapan ve oyuncular arasında büyük ilgi gören Hypercharge: Unboxed, kısa süre önce Xbox'ta da piyasaya sürüldü ve oldukça başarılı bir başlangıç yaptı. Sadece altı kişilik bir ekip tarafından geliştirilen oyun, ilk altı gününde 50.000'den fazla kopya sattı.

Geliştiricilerden biri olan Joe Henson, bu başarıya olan tepkilerini duygusal bir video ile paylaştı. Henson, "Bu gerçekten bir rüyanın gerçekleşmesi gibi. Biz geliştiricileriz ama aynı zamanda ekranın arkasında da insanız. Oyunu oynayan herkese teşekkür ederim," dedi.  Hypercharge, oyunculara aksiyon figürü boyutunda bir karakter olarak oynama imkanı sunan bir birinci ve üçüncü şahıs nişancı oyunudur. Oyunun hem PvE tek oyunculu modu hem de PvP modu bulunuyor ve PC sürümü ile çapraz oyun desteği sunuyor.

Oyun, standart sürümü 30$, ek içerikler sunan Complete Edition ise 40$'a satılıyor. Ayrıca, 10$'lık DLC paketleri ile yeni aksiyon figürü karakterleri de satın alınabiliyor.  Hypercharge, herhangi bir marka adı içermeyen lisanssız bir oyun, ancak oyun görüntülerine hızlı bir bakış, geliştiricilerin Lego ve G.I. Joe gibi ünlü isimlerden ilham aldığını açıkça gösteriyor. Hypercharge’ın PlayStation veya Nintendo Switch için bir duyurusu yapılmadı. Aşağıda oyuna ait oynanış videosunu bulabilirsiniz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Bu tarz oyunları oynamak sizi heyecanlandırıyor mu ?