Oyun

Türk çizgi filmi Pepee'den başarı üstüne başarı!

Türk yapımı olan Çizgi Film Pepee başarı üstüne başarı getiriyor!

Türk çizgi filmi Pepee'den başarı üstüne başarı!

4 yıldır ustalıkla sürdürülen türk çizgi filmi PePee başarı üstüne başarı getiriyor. Türk çizgi film dünyasının gurur kaynağı olan bu çizgi filmin kurucusu, Düşyeri Çizgi Film Stüdyo'nun sahibi Ayşe ŞULE BİLGİÇ: “4. yılını dolduran Pepee, Türkiye’nin Youtube’da 2011 yılında en çok izlenen videosu oldu. Şimdi sinema filmini de çekeceğiz” dedi.

1331495883_13.pngYeni animasyonları için konuşmasının devamında şunları dile getirdi: “Dreamworks’un Kung Fu Panda, Shrek ve Çizmeli Kedi filmlerinde kullanılan teknolojiyle yapacağımız Pepee’nin 3D animasyon filmi, Türkiye’de yapılan ilk 3D animasyon çizgi filmi olacak. Bu film Blu-ray olarak da çıkacak” dedi.


Oyunumuz çok yakında çıkacak!

Türkler tarafından gurur kaynağı olan Pepee'nin çok yakında oyun ile birlikte karşımızda olacağını söyleyebiliriz. Yeni oyunlarının mobil cihazlar için yani mobil işletim sistemlerinin yanında PC versiyonlu olarak da karşımıza çıkacak diyen BİLGİÇ sözlerinin devamında konuyu bu şekilde özetledi: “3-4 ay içinde Pepee’nin oyunları da çıkacak. Pepee oyununun, iPhone, iPad ve Android işletim sistemlerinin yanında bilgisayar versiyonu da olacak”

Oyun İspanyol karaktere benzetiliyor, iddaaları!

1331495782_pepepocoyo.jpgPepee'nin yapımcısı şirkete gelen eleştirilerden en önemlisi de oyundakı karakter Pepee'nin İspanyol çizgi film karekteri Pocoyo olan benzerliği.  Pepee'nin tamamen özgün bir karakter olduğunu dile getiren BİLGİÇ şunları söledi: “Pepe, aslında Anadolu’da konuşma zorluğu çeken kişiler için söylenir. ‘Pepe Ali, Pepe Mehmet’ denilir… Anadolu’da hiç kimsenin aklına gelmezken, İspanyol Pepee’nin bu kadar akla geliyor olması, üzücü… Türkiye’ye yabancı bir karakteri sokmaya çalışanların ticari bir saldırısıyla karşılaştık. Bizim göğsümüz açık. Tasarım ve tescillerimizle ilgili hiçbir sorunumuz yok.”

Yorumlar
Tamamen özgünmüş öyle mi? biraz kafa yapısını büyütüp, kostüm değiştirip fil yerine zürafa kullanarak özgün tasarımlar yapılamıyor malesef. içerik bile aynı. hele ki pepeenin ilk versiyonu resmen aynı. bari esinlendik deseniz dürüstçe
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.