Oyun

Türkiye Nvidia yüzünden tüm dünyanın diline düştü!

Nvidia GeForce Now Türkiye fiyatı dünya gündemine konu oldu. Fiyatları eleştiren yorumlar Nvidia tarafından kaldırılıyor. Kriz büyüdükçe büyüyor.

Türkiye Nvidia yüzünden tüm dünyanın diline düştü!

Nvidia GeForce Now Türkiye fiyatının açıklanması ile oyuncular maalesef ki isyan etmek zorunda kalmıştı. Amerika'da 5 dolara Türkiye'de ise 75 TL'ye hizmet veren GFN, herkesin tepkisini topladı. Türk oyuncular bu fiyatları sosyal medyada eleştirmeye başlamıştı. Bu konu şimdi de Reddit'e taşındı.

Reddit'te Nvidia sayfasına Türkiye'deki GFN fiyatlarını eleştirmek için yorum yazanların yorumları hızlı bir şekilde moderatörler tarafından silinmeye başlandı. Türk oyuncuların fiyat eleştirilerini silen Nvidia Reddit moderatörleri en ufak bir açıklama da dahi bulunmuyor.

Türkiye Nvidia yüzünden tüm dünyanın diline düştü!

Twitter kullanıcısı Doğukan Kara'nın paylaştığı gönderiye göre Nvidia yorumları üst üste silmeye başlamış. Ayrıca konuyla ilgili mail atmasına rağmen geri dönüş yapılmamış.


Bu olaylar yaşanırken, Nvidia GeForce Now sponsorluğunda yayın yapan Can Sungur da sponsorluk anlaşmasını bitirdiğini açıkladı. Yurt dışından GFN satın alanların hesaplarının başka bir sağlayıcıya devredilmesini doğru bulmayan Can Sungur, sponsorluğunu bitirme kararı almış.

Nvidia şu an büyük bir çıkmaza girecek gibi görünüyor. Türk oyuncularına hitap edip en çok tepkiyi de oyunculardan alan Nvidia'nın fiyat konusunda iyileştirme yapması gerekiyor. Umarız Nvidia cephesi bunu geri adım atmak gibi düşünmez ve olayı sizi dinledik fiyatları düşürüyoruz şeklinde yorumlar.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Nvidia destekli tüm sıfır ve ikinci el dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar kıymete bindi. Bir çok kimse Nvidia ekran kartı olan bilgisayarlar a yöneldi. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kullanıcılar artık Nvidia ekran kartı olan bilgisayar satın almaya çalışıyor. Ayarları düşük PC de bile oynanmayan oyunlar bu imkanla oynanabiliyor.
Cevapla
Mehmet Emin Karataş
Uygulamadan yararlanmak için nvidia ekran kartına gerek yok dostum istersen telefonundan bile oynayabilirsin. Araştırmadan konuşma.
C++
AMD, benzeri bir sistemi çıkarıp uygun bir fiyattan piyasaya sürerse işte o zaman nVidia'nın paçalarının nasıl tutuştuğunu göreceksiniz. Kazıkçı Turkcell ile anlaşmak başlı başına hataydı zaten.
Cevapla
Ünal Bozkurt
Turkcell yakında 2x trx kartlar satar pasajjj da
Ünal Bozkurt
👍
Birol
Bizede düşen bütün hesapları tek tek ele geçirip infilak etmektir sabırsızlıkla açılmasını bekliyoruz kabus olucaz sana turkcell/Nvidia
Cevapla
Ahmet Genç
Türkiye değil nividia dillere düşmüş. Türkiyede ki kazık tarifesiyle dillere düşen kazıkçı nividia kendi gibi Kazıkçı Turkcell i yanına almış hadi bakalım almayın aldırmayın. Uygulamada açık bulan da salak gibi söylemesin
Cevapla
Ziyaretçi
Sizin şu başlıklarınız beni bir gün öldürecek ne alaka dünyanın diline düşmek?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.