Oyun

Türkiye’nin ilk uzay oyunu Dark Planets büyüyor!

Dünyada mobil oyun furyası hız kesmeden yükselişini sürdürürken Türk yatırımcılar da bu sektörde önemli projelerle gün geçtikçe adlarından söz ettirmeye devam ediyor.

Türkiye’nin ilk uzay oyunu Dark Planets büyüyor!

Karanlık Gezegenler (Dark Planets) adıyla yeni bir Türk mobil oyununu oyun severlerin beğenisine sundu.

Tüm alt yapısı tamamlanan Türk yapımı strateji oyunu AppStore ve Google Play’daki yerini aldı.

Uzay temalı olan “Karanlık Gezegenler” (Dark Planets) oyunu gezegen oluşturup, çeşitli kaynaklar toplayarak oyunda çeşitli ilerlemeler kat edilmesini sağlıyor. Toplanan bu kaynaklar sayesinde savaş gemileri, savunma birimleri üretip ilerleyen teknolojiyle bunları güçlendirme imkanınız bulunuyor.

Oyun içi satın alımlarının da bulunduğu “Karanlık Gezegenler” isimli Türk yapımı yerli oyun böylelikle daha uzun soluklu ve eğlenceli bir hal alıyor.

Oyunun geliştiricileri AppStore ve Google Play’da piyasaya sürülen strateji oyunuyla ilgili “Amacınız neydi? Oyunu nasıl geliştirdiniz? Oyunu neden oynamalıyız?” sorulara şu şekilde cevap verdi;

Geçtiğimiz mart ayında bir kaç melek yatırımcıdan yatırım alarak başladığım Karanlık Gezegenler oyunumu geçtiğimiz Şubat ayında yayınlandım. Yaklaşık 1 buçuk saatlik oldukça yüksek oynama süresiyle oyun gerçekten oyuncuları oyunda tutuyor.

Oyuna gelecek olursak, oyunda temel amaç evrene hakim olmak. Bunu arkadaşlarınızla yada bireysel olarak yapabilirsiniz. Tabiki aynı hedef rakiplerinizde de olacak bu yüzden dikkatli olmalısınız.

Oyunda size verilen gezegen ile çeşitli kaynaklar toplayarak oyuna başlıyorsunuz ve bu topladığınız kaynaklar ile savaş gemileri ve savunma birimleri üretip, teknolojiler ile de bu birimleri güçlendiriyorsunuz.

Ürettiğiniz filolarla keşiflere çıkmaya başlayarak bu sonsuz evrene ilk adımınızı atıyorsunuz.

Bu keşifler sırasında bir başka medeniyetin kalıntılarını yada bir asteroiti araştırabiliyorsunuz. Hazır olduğunuzda ise diğer oyuncular ile daha önceden ürettiğiniz savaş gemileri sayesinde savaşa başlıyorsunuz.

Oyunun Android sürümünü indirmek için burayaiOS sürümünü indirmek için buraya tıklayın

Yorumlar
Sinem önen
Gerçekten türklerin böyle projeler yapması gurur verici birşey umarım devamı gelir
Cevapla
ahmet mümtaz
harika birşey teşekkürler Türkiye
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.