Ubisoft yeni Avatar oyununu duyurdu

Ünlü oyun firması Ubisoft önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen açık dünya FPS türündeki Avatar: Frontiers of Pandora oyununu tanıttı.

Ubisoft yeni Avatar oyununu duyurdu

E3 etkinliği kapsamında internet üzerinden yapılan bir tanıtımla duyurulan Ubisoft'un yeni oyunu Avatar, daha önce film serilerinde gördüğümüz Pandora gezegeninde geçiyor. Tam ismi Avatar: Frontiers of Pandora olan oyunda açık dünya konseptinde FPS türünde bir karakteri canlandırıyorsunuz.

Ubisoft yeni Avatar oyununu duyurdu

SnowDrop oyun motoru ile geliştirilen Avatar'da filmde gördüğümüz ortam, karakter ve canlılar birebir tasarlanmış. Oyunla ilgili bir de fragman yayınlayan Ubisoft, fragmanda oyunla ilgili detayları da gösteriyor. Filmdekine benzer bir hikayeye sahip olacak oyunda insanların gezegeni işgal etmesi anlatılacak gibi görünüyor.

Avatar: Frontiers of Pandora isimli oyun 2022 yılında PC, PlayStation 5, Xbox Series X, Stadia ve Luna platformları için piyasaya sürülecek. Ancak oyunun pisaya sürülüş tarihi ile ilgili kesin tarih açıklanmadı. Bu arada açıklanan platformlar arasında Xbox One ve PlayStation 4'ün bulunmaması oyunun yeni nesil konsollara özel olacağını gösteriyor.

Oyun daha önce The Division ve Star Wars açık dünya oyunlarını piyasaya süren Massive Entertainment tarafından geliştiriliyor. Oyunla ilgili fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz: