Güncel

Avatar 4 ve 5 çekilmeyebilir!

Bilim kurgu ve fantastik türdeki Avatar filminin 4. ve 5. filmleri çekilmeyecek gibi duruyor.

Avatar 4 ve 5 çekilmeyebilir!

Terminator, Aliens, Titanik gibi filmlerin usta yönetmeni James Cameron'ın yönetmenliğini üstlendiği bilim kurgu ve fantastik türünde olan Avatar filminin devam filmlerinin çekileceği duyurulmuştu.

2020, 2021, 2024 ve 2025 yıllarında ard arda çekilmesi planlanan dört devam halkasından son ikisinin çekilemeyeceği açıklandı. 2009 yılında izleyicileriyle buluşan ve herkesten tam puan alan bilim kurgu fantastik türündeki Avatar filminin dördüncü ve beşinci filminin çekilemeyeceği belirtildi.

Serinin İkinci ve üçüncü filmlerinin prodüksiyonları tamamlanmak üzere olup yönetmen James Cameron'ın dördüncü ve beşinci filmler için tam olarak anlaşma sağlayamadığı söylentileri dolaşmaya başladı. Daha önce de dördüncü ve beşinci filmlerin çekilmesine garanti gözüyle bakılmıyordu.

Avatar 4 ve 5 çekilmeyebilir!

Çünkü Fox şirketinin ikinci ve üçüncü filmlerin vizyona girmesinin ardından gişelerde elde edecekleri başarıya bağlı olarak anlaşma yapmak istediği bilinenler arasında yer alıyordu. Ancak şimdi Fox ve Disney'in birleşmesinin ardından dördüncü ve beşinci filmlerle ilgili yapılacak anlaşmanın kararı Disney'e bağlandı. Fakat Disney, uzun süredir projeye yeşil ışık vermemeye devam ediyor.

Yönetmen James Cameron daha önce yaptığı açıklamada "Benim odağım Avatar 2 değil; hepsi eşit bir şekilde olmak üzere Avatar 2, 3, 4 ve 5'tir. Filmlere yaklaşımım tam olarak bu." sözlerini ifade etmişti. Ancak şimdi Cameron'ın planları sekteye uğrayacak gibi görünüyor.

Avatar 2 filmi 18 Aralık 2020'de; Avatar 3 filmi ise 17 Aralık 2021'de vizyona girecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.