Ubisoft, Avatar için 2024'ü işaret etti

Popüler Fransız oyun geliştiricisi ve yayıncısı Ubisoft, önemle üzerinde durduğu Avatar: Frontiers of Pandora oyununu, daha iyi hale getirmek için ertelediğini duyurdu.

Ubisoft, Avatar için 2024'ü işaret etti

Oyun dünyasının en önemli şirketlerinin başında gelen Ubisoft, 2009 yılında vizyona giren ve fırtınalar estiren Avatar dünyasını konu aldığı yeni bir oyun üzerinde uzun bir süredir çalışıyor. Ancak şirket, Avatar: Frontiers of Pandora isimli oyununu bekleyenler için kötü bir haber açıkladı.

2024’ün başına ertelendi

Ubisoft, ilk olarak 2021’in Haziran ayında gerçekleştirdiği Ubisoft Forward etkinliğinde Avatar: Frontiers of Pandora isimli oyununu tanıtmıştı. Şirket, etkinlikte 2022 için piyasaya çıkış sözü vermişti. Ancak gelen son bilgiler bu sözün tutulamadığını gösteriyor.

Ubisoft, geçtiğimiz Perşembe günü ilk çeyrek kazançlarını açıkladı. Bu açıklama sırasında şirket, beklenen Avatar oyunu hakkında bilgiler verdi. Yaklaşan oyunun mükemmel olmasını istediğini her fırsatta yineleyen Ubisoft, bu gerekçe göstererek oyunu 2023 ya da en geç 2024’ün başlarına ertelediğini duyurdu.

Şirket, yeni Avatar oyununun her anlamda çok iyi olmasını istiyor. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot kazanç tablosunu açıkladığı sırada “mükemmel bir dönüş için” vurgusuyla oyunun ertelendiğini duyurdu. Guillemot, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi.


Daha önce elde edilen bilgiler ışığında Avatar: Frontiers of Pandora önümüzdeki yıllarda PS5, Xbox Series S /X, PC, Stadia ve Amazon Luna için çıkacak. Öte yandan en yakın süreçte yayınlanması beklenen devam filmi Avatar: The Way of Water’ın Aralık 2022’de vizyona girmesi planlanıyor. Ertelemenin bununla ilgili olup olmadığı henüz bilinmiyor.