Oyun

Valheim hile kodu çalışmıyor sorununa çözüm

Valheim oyununda hile kodu çalışmıyor sorununa çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz. İşte Valheim yeni hile kodları.

Valheim hile kodu çalışmıyor sorununa çözüm

Geçtiğimiz aylarda oyunseverlerin beğenisine sunulan Valheim oyunu dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanan bir fenomen haline geldi. Ülkemizde de ilgi gören oyunda fantastik bir açık dünyada hayatta kalmaya çalışan bir Vikingliyi canlandırıyoruz.

Oyunda bugüne kadar F5 tuşuna basarak hile (cheat) kodlarına ulaşılıyor ve bu sayede birçok eşyayı hızlı bir şekilde kullanıyordu. Ancak oyuna gelen 0.148.6 güncellemesi ile hile kodlarının çalışmasına engel oldu. Bu yeni güncelleme ile hile kodları yine aktif oluyor ancak biraz çetrefilli bir yöntem kullanmanız gerekiyor.

Eskiden oyun içinde F5 tuşuna bastığınızda aktif hale gelen konsoldan imacheater yazarak kullandığınız hile kodlarına artık biraz daha farklı bir yöntemle ulaşacaksanız.

Valheim hile kodları nasıl aktif ediliyor?

Öncelikle Steam uygulamasına gelmeniz gerekiyor. Bu uygulama içinde Valheim oyununu bulduktan sonra ilgili sayfada süt üst köşede yer alan çark (Yönet) simgesine tıklıyorsunuz. Burada karşınıza çıkan seçeneklerden Özellikler'e tıklıyorsunuz.

Valheim hile kodu çalışmıyor sorununa çözüm - Resim : 1

Bu menüyü açtığınızda ise karşınıza Genel sekmesi geliyor. Bu sekmede en altta Başlatma Seçenekleri yer alıyor. Oraya -console yazmanız gerekiyor.

Daha sonra bu menüden çıkıp oyuna girdiğinizde F5 yaptığınızda hile konsolu açılıyor. Ancak eskiden olduğu gibi imacheater yazmanız kodları kullanmaya başlamanız için yeterli değil. Artık buraya devcommands yazmanız gerekiyor. Bu kelimeyi yazdıktan sonra Enter tuşuna bastığınızda daha önce de kullanılan hileler hazır hale geliyor.

Aşağıda bazı önemli Valheim hile kodlarını görebilirsiniz. Bunları F5 ile açılan konsolda yazdıktan sonra Enter tuşuna basarak aktif hale getirebilirsiniz:

  • god: Tanrı modu
  • ghost: Hayalet modu
  • raiseskill [skill name] [value]: Belirtilen beceriyi girilen miktar kadar artırır.
  • resetskill [skill name]: Adlandırılmış beceriyi sıfırlar.
  • heal: Karakterinizin canını full yapar.
  • puke: Açlık, dayanıklılık gibi değerleri full yapar.
  • model [0/1]: Karakter modelini erkeksi ve kadınsı vücut tipleri arasında değiştirir.
  • beard: Karakterinizin sakalını kaldırır.
  • hair: Karakterinizin saçını kaldırırç
  • resetcharacter

Teknolojioku olarak daha önce sizler için bu oyunu incelemiş ve deneyimlerimizi aktarmıştık. İşte sizler için hazırladığımız o video:

Yeni videomuz ile ilgili sorularınızı bu sayfanın altında yer alan yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.