Konsol

Xbox bir devi daha bünyesinde dahil etmek istiyor!

Oyun dünyasın rakipsizleşmeye başlayan isimi Xbox'ın, bir devi daha bünyesinde dahil etmek için çalıştığı iddia edildi.

Xbox bir devi daha bünyesinde dahil etmek istiyor!

Konsol dünyasında geçtiğimiz nesil PlayStation karşısında pek varlık gösteremeyen Xbox, neslin sonuna doğru Game Pass adını verdiği bir hizmetini duyurmuştu. Tüm dünyada büyük ilgi gören Game Pass sisteminden sonra Microsoft, Bethesda'yı satın almıştı. Şimdi ise Xbox Game Pass sistemine Ubisoft'un oyunlarının da dahil edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı.

İddialara göre; Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate servisine Ubisoft+ servisindeki oyunları eklemek istiyor. Daha önce EA Play'deki oyunları ekleyen Microsoft, eğer bunu da yaparsa Sony karşısında çok önemli bir kozu eline almış olur. Çünkü Ubisoft+ servisindeki oyunlar son yıllara damgasını vurmuş büyük yapımlar diyebiliriz.

Xbox bir devi daha bünyesinde dahil etmek istiyor! - Resim : 1

Bu serviste Assassins Creed serisi, Watch Dogs serisi ve Far Cry serisi gibi toplamda 119 adet oyun yer alıyor. Eğer Microsoft söylentileri gerçeğe çevirirse, Xbox Series X/S'in geriye uyumluluk sistemi sayesinde bu kütüphaneyi olduğu gibi oyuncuları ile buluşturabilir.

Microsoft'un bu hamlesi eğer söylendiği gibi başarı ile sonuçlanırsa, Sony cephesi büyük darbe almış olur. Elinde sadece özel yapımlardan başka bir şey kalmayan PlayStation cephesinin, Game Pass gibi bir hizmet sunması gerekiyor. Hali hazırda test edilen ancak dünyaya açılamayan PS Now servisi bakalım rakibinin bu hamlelerine karşılık verecek mi?

Yorumlar
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
KİM NE DERSE DESİN, KİMSE İTALYAN OYUN KONSOLU MARKASI NİNTENDO SWİTCH İLE RAKİP OLAMAZ. NİNTENDO SWİTCH HERKESİ EZER GEÇER. 🇮🇹NİNTENDO SWİTCH🇮🇹
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
ARKADAŞLAR JAPONYANIN Kİ SONNY PLAYSTATİON, NİNTENDO SWİTCH İTALYANIN.
Evzzzz
Çok komiksin oldurdun beni Nintendo Japonya’nın gülüm Xbox rakiplerini eze eze geliyor
Matrix
Nintendo yalniz Japon markasıdır italyan değildir
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.