Wordle bir masa oyunu haline geliyor

Sözel zekalarını göstermek için puanlarını sosyal medyada paylaşmaya direnemeyen Wordle oyuncuları, artık arkadaşlarını bu davranışa bizzat maruz bırakabilir.

Wordle bir masa oyunu haline geliyor

Hasbro ve New York Times Games, birden fazla oyuncu veya takımla oynanacak şekilde tasarlanan Wordle: The Party Game olarak adlandırılan çevrimiçi kelime oyunu fenomeninin fiziksel bir uyarlamasını duyurdu.

 Wordle: The Party Game'in her turu, gizli bir kelime yazan bir oyuncu ("Wordle Host" olarak adlandırılır) ile başlar. Diğer oyunculara, çevrimiçi versiyonda olduğu gibi altı kez tahmin etme hakkı verilir. Gizli kelimeyi tahmin etmek için daha az girişimde bulunan oyuncular daha az puan alır ve oyunun sonunda en az puana sahip olan oyuncu kazanır. Oyun üç Wordle tahtası, sunucu için gizli bir kelime tahtası ve kuru silme işaretleri ile birlikte geliyor. Ayrıca oyunda kullanılanları taklit eden bir dizi fiziksel yeşil ve sarı döşeme bulunuyor.

Wordle bir masa oyunu haline geliyor

Masa oyunu ABD’de 19.99 dolara satışa sunulacak ve bugün Amazon, Target ve Hasbro'nun çevrimiçi mağazasında ön sipariş vermeye hazır. Wordle: The Party Game'in, çevrimiçi oyunun halka çıkışının birinci yıl dönümü olacak olan Ekim ayında mağazalara girmesi bekleniyor. İlk çıkışından bu yana, garip bir şekilde bağımlılık yapan kelime oyunu New York Times tarafından satın alındı ve oyuncuların ülkeleri ihracatlarına göre tanımladığı Tradle ve popüler şarkılar için bir tahmin oyunu olan Heardle dahil olmak üzere bir dizi spin-off'a ilham verdi. Bu haftanın başlarında Spotify, açıklanmayan bir meblağ karşılığında Heardle'ı satın aldı.