Oyun

World of Warcraft: Battle for Azeroth'un çıkış tarihi belli oldu!

Dünyanın en popüler MMORPG oyunları arasında yer alan World of Warcraft serisi, yeni bir oyunla taçlandırılıyor.


Blizzard, World of Warcraft'ın yeni genişleme paketi World of Warcraft: Battle for Azeroth'un piyasaya sürülüş tarihini açıkladı. Yapım, PC kullanıcıları ile 14 Ağustos 2018'de buluşacak. Battle of Azeroth'un 30 Ocak 2018'den beri ön satışta olduğunu da vurgulayalım.

Yeni oyunda daha önce pek rastlamadığımız ittifaklar göreceğiz. Buna ek olarak Horde (Zandalar) ve The Alliance (Kul TIras) için yepyeni haritalar bulunacak. 120. seviye ye kadar karakter gelişimine izin verilecek ve 20 oyuncu co-op modu ile birlikte çalışabilecek.

World of Warcraft: Battle for Azeroth'da birbirinden ilginç eşyalar bulunacak. Bunlar arasında en dikkat çekenleri ise Heart of Azeroth. Söz konusu eşya, Dünya'nın ruhunun esansından oluşan bir kolye. Heart of Azeroth, hemen hemen tüm eşyalarını üst düzeye taşıyabilecek.

Şimdi de oyunun konusuna göz atalım. Yapım Legion'dan sonraki gelişmeleri konu alıyor. The Alliance ve Horde arasında yeni bir çarpışma yaşanıyor. Savaşta The Alliance tarafından ele geçirilen Teldrasill'e bir kez daha konuk oluyoruz. Teldrasill hiç olmadığı kadar büyük bir tehdit altında. Kul Tiras ve Zandalar arasındaki çarpışma bambaşka boyutlara tırmanıyor ve şehirler, hizipler arasında bölünmek zorunda kalıyor.

İnsanların önde olduğu Kul Tiras; Tiragarde Sound, Drustvarm ve Stormsong Valley'den oluşurken; Troll imparatorluğu ise Zuldazar (Zaldalar'ın başkenti), Nazmir, ve Vol'dun hizipleriyle dikkat çekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.