Oyun

Kadınlar Fortnite'ı şikayet etti!

3 buçuk milyon oyuncuya sahip Fortnite'ın başı kadınlarla derde girdi. Kadınlar erkeklerin oyuna kendilerini fazla kaptırdıklarını iddia ediyor!


Son zamanların en çok oynanan oyunlarının başında gelen ve tamamen ücretsiz olan Fortnite, son günlerde kadınların fazlasıyla tepkisini çekiyor. Erkek arkadaşlarının oyuna kendini çok fazla kaptırdığını ileri süren şikayetçi kadınlar, Change.org'da bir imza kampanyası başlattılar. Başlatılan imza kampanyasına şimdiden 500'den fazla kadın katılım gösterdi. 

Şu anda 3 buçuk milyon oyuncu tarafından aktif olarak oynanan Fortnite'ın yasaklanması çağrısında bulunan kadınlar, Epic Games Fortnite'dan kurtul başlıklı dilekçeye imza atmaya başladı.

Oyun hakkında, ''Erkek arkadaşlarımızın hayatlarını ele geçiriyor ve onların beynini yıkıyor.'' tanımlamasında bulunan kadınların Fortnite'dan kurtulma çalışmaları bir sonuca varabilirmiş gibi görünmese de bunu zaman gösterecek.  

Fortnite'ın oyuncu sayısı her geçen gün ciddi ölçüde artmaya devam ediyor ve bu artış devam da edecek gibi duruyor.

Oyun geçtiğimiz günlerde son olarak iOS için tamamen ücretsiz olarak yayınlandı ve yayınlandığı günden itibaren PC, Xbox One ve PlayStation 4 kullanıcıları, iOS kullanıcılarıyla savaşabilecek. Oyunun çok yakın zamanda Android ve diğer oyun konsollarına da yayınlanması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.