Oyun

Xbox 360 Türkiye'ye ne zaman geliyor?

Xbox severlerin merakla beklediği konsolun Türkiye'ye giriş tarihi belli oldu.


Xbox, yedi yıl önce piyasaya çıktı ve Microsoft'u oyun dünyasının en büyükleri arasına taşıdı. Merakla beklenen popüler oyun konsolunun Türkiye'ye ne zaman geleceği en sonunda belli oldu. Sevenleri tarafından heyecanla beklenen ve çıktı çıkacak söylentileri yapılılan konsolun resmi yollardan ülkemize girişi sürekli erteleniyordu. Güçlü kaynaklardan elde Edilen bilgilere göre Xbox 360, Ekim-Aralık döneminde yani 2012'nin son çeyreğinde Türkiye pazarına girmiş olacak.

Kinecti, tüm zamanların en çok satan elektronik cihazlardan birisi. Xbox ise yeni oyunlarla sürekli güncellenen popüler bir konsol. Bunların Türkiye pazarına girişi bir konsol lansmanından öte anlamlar taşıyor.

1341400782_xbox360trhaberdhfx57.jpg

Açıklanan tarihe göre Xbox'ın ülkemize girişi ile Windows 8 lansmanı arasında benzerlikler bulunuyor. Bu da Microsoft'un yeni yaratacağı ekosistem için oldukça önemli görünüyor. Microsoft, Windows 8 ile birlikte Xbox ve akıllı cihaz platformları aynı çatı altında buluşturarak, kullanıcılara zenginleştirilmiş deneyim sağlayacak.

Xbox 360'ın geçte olsa ülkemize giriş yapacak olmasının, merakla beklenen yeni Xbox 720'nin, Xbox 360 aksine daha hızlı bir şekilde ülkemize giriş yapmasına neden olmasını ümit ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.