Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass'e şok zam!

Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass'e dudak uçuklatacak zamlar geliyor. İşte detaylar!

Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass'e şok zam!

Türkiye'de oyun oynamanın lüks olduğunu daha öncesinde sizlere aktarmış ve bu konulara odaklanan bir makale yazısı yazmıştım sizler için. Sanırım işler artık daha da kötüye gidiyor diyebiliriz.

Son olarak Microsoft Türkiye, 15 Ekim 2018 tarihi itibarıyla 29,00 TL olan bir aylık Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass abonelik fiyatlarının 59,00 TL ve 179 TL, 12 aylık Xbox Live Gold abonelik fiyatının da 439,00 TL olacağını duyurdu.

179 TL olan bir aboneliğin 439 TL'ye çıkması sizi şaşırtmasın. Dost acı söyler maalesef. Artık online hizmetlerden yararlanmak için kesenin ağzını açacaksınız sevgili oyuncu arkadaşlar. Peki bu duyuru nereden yapıldı? Duyuru Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass abonelerine Xbox Live aracılığıyla gönderilen mesaj ile yapıldı.

Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass'e zam kapıda!

Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass'e şok zam! - Resim : 1

Gönderilen mesajda; "Değişen pazar koşulları nedeniyle, 15 Ekim 2018 itibarıyla 29 olan Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass aylık abonelik ücretleri artarak 59 olacak. 179 TL olan Xbox Live Gold 12 aylık abonelik ücreti artarak 439 olacak. Hesap sayfanızda bulunan sonraki zamanlanmış ödemeye kadar aboneliğinizi iptal etmeyi seçmezseniz sizden bu yeni fiyat alınacak. Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://support.xbox.com." bilgisi aktarılmış durumda.

Peki bu zamdan en azından bir yıl boyunca kaçmak isteyen oyuncular ne yapabilir? Şu anda da Xbox Game Pass için bir abonelik kampanyası mevcut.

Bu kampanyaya göre bir yıllık Xbox Game Pass aboneliği 348,00 TL yerine 287,00 TL ve yanında Forza Horizon 3 + Forza Motorsport 7 hediye olarak veriliyor. Kampanya 30 Eylül'e kadar sürecek, onunda bilgisini vermeden geçmeyelim. 

Xbox Live Gold aboneliğinde şimdilik bir kampanya yok ancak 439,00 TL olmadan almakta fayda var. En azından kendinizi zarara sokmadan nasıl kar ederim planlarına başlamanızı öneririm.