Oyun

Xbox One X'in yeni 4K oyunları belli oldu!

Xbox One X'te gerçek 4K çözünürlükte çalışacak oyunları belli oldu. PS4 Pro sahipleri Xbox One X'i çok kıskanacak!

Xbox One X'in yeni 4K oyunları belli oldu!

PS4 ile olan rekabette geride kalan Xbox One, gerçek 4K oyun deneyimi sunan yeni konsolu Xbox One X ile şimdiden PS4 Pro'nun bile önüne geçecek. Xbox One X'in 4K oyunlarına bugün yenilerinin eklendiği açıklandı. Bethesda'nın geliştirmiş olduğu Wolfenstein II: The New Colossus ve The Evil Within 2 oyunlarının 4K çözünürlüğü destekleyeceği firma tarafından müjdelendi.

--> 

Bildiğiniz gibi PS4 Pro da 4K oyun deneyimi sunuyor. Ancak PS4 Pro, 2K çözünürlükten upscale ederek görüntüyü 4K'ya yükseltiyor. Ancak Xbox One X'in oyunları direkt 4K çözünürlüğünde olacak. Xbox One X, 4K/60 FPS için teoride yetersiz gibi görünse de bu opsiyon oyun geliştiricilerinin becerisine bırakılmış durumda.

Wolfenstein II: The New Colossus ve The Evil Within 2'nin 4K çözünürlüğünde kaç FPS'te çalışacağı henüz bilinmiyor. Ancak bu iki oyun da 60 FPS'te çalışırsa bu yıl PlayStation cephesinin işinin zor olduğunu söyleyebiliriz.

1500365370_xbox-one-x.jpeg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.