Oyun

Xbox oyunları Android telefonlara geldi

Microsoft kullanıma sunduğu Xbox Console Streaming özelliği ile Xbox konsolundaki oyunları Android telefonlarda oynama imkanını getirdi.

Xbox oyunları Android telefonlara geldi

Bir süredir konsol oyunlarını hareket halinde iken de oynatma konusunda çalışmalar yapan Microsoft, yeni bir özelliği daha devreye aldı. Firmanın duyurduğu Xbox Console Streaming isimli özellik sayesinde Android işletim sistemli telefon ve tabletlerde Xbox oyunları oynanabilecek.

Xbox oyunları Android telefonlara geldi

Yeni özellik aslında Xbox oyunlarını Stream yani akış halinde oynamayı sağlıyor. Bu da Android telefonunuzla istediğiniz yerde oyunlarınızı oynamayı mümkün hale getiriyor.

Bu yeni özellik Microsoft'un daha önce açıkladığı xCloud hizmetinden biraz farklı. Biraz daha basit bir sistem olan Xbox Console Streaming'i kullanabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor.

  • Xbox One konsoluna sahip olmak
  • Xbox Insider’da aktif bir kullanıcı olmak
  • Android 6.0 (veya daha üstü bir sürüm) ve Bluetooth 4.0+ altyapılı bir telefon
  • kullanmak
  • Xbox Game Streaming uygulamasını yüklemek
  • Bluetooth ile uyumlu Xbox koluna sahip olmak
  • 10 Mbps indirme ve 4.75 Mbps yükleme hızına sahip olan bir Wi-Fi teknolojisi (5 GHz) kullanmak

Şimdilik Beta aşamasında olan hizmetin gerekli testler bittikten sonra herkesin kullanımına açılması bekleniyor. Yeni servis ile ilgili detayları Xbox internet sitesinde bulabilirsiniz.

Yorumlar
Mrb ben ilayda
Yani Türkiye de oynanmıyor
Cevapla
Yetersiz Bakiye
Ne beklersinki altyapısı yok denecek kadar kötü firmalara muhtacız üstüne uçuk olan internet fiyatları durum KÖTÜ!
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.