Xbox Series X özellikleri açıklandı!

Microsoft tarafından geliştirilen yeni oyun konsolu Xbox Series X’e dair teknik özellikler belli oldu. İşte konsolun özellikleri!

Xbox Series X özellikleri açıklandı!

Oyun konsolu piyasasında Sony ile büyük bir rekabete girişen Microsoft, yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X’i bu yılın sonunda piyasaya sürmeyi planlıyor. Konsol hakkında daha önce bizlere birkaç detay veren Microsoft, bu sefer özelliklerin neredeyse tamamını açıkladı. Genel olarak baktığımızda Xbox Series X için gerçekten çok güçlü bir oyun konsolu yorumunda bulunabiliriz.

 Xbox X Series özellikleri açıklandı!

Her biri 3.8 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli AMD Zen 2  işlemcisinden gücünü alacak olan konsolun grafik birimi kısmında 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU ekran kartı bulunuyor. RAM tarafında 16 GB GDDR6 ile gücünü gösteren cihazın depolama kapasitesi ise özel , NVME SSD  1TB olarak geliyor. Ancak Microsoft, depolama alanını az bulan kullanıcıları düşünerek istenildiği taktirde  yine 1TB’a kadar genişletme imkanı sunuyor. Üzerinde bulundurduğu 130 mm fan sayesinde soğutulan model, yapısı içerisinde 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındırıyor. Tüm bunların yanı sıra Xbox Series X, 4K 60 FPS kalitesinde oyun oynama imkanını bizlere sunuyor ve böylelikle oyun keyfini ikiye katlamayı başarıyor.

Xbox Series X özellikleri açıklandı! - Resim : 1

Bahsi geçen konsolun belki de en çok seveceğiniz özelliği, Hızlı Sürdürme olacak. Bu özellik sayesinde Xbox Series X, fişi çekilse dahi tekrardan açıldığında oyuna kaldığı yerden devam edebilecek. Bu da demek oluyor ki artık konsolun bir şekilde kapatılması veya herhangi birinin ister istemez konsolun fişini çekmesi biz oyun severlerin önünü kesemeyecek.