Oyun

Xbox Series X seri üretime geçti! Peki çıkış tarihi ne zaman?

Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox Series X sonunda seri üretime geçti. Peki Xbox Series X ne zaman satışa sunulacak? İşte bu sorunun yanıtı.

Xbox Series X seri üretime geçti! Peki çıkış tarihi ne zaman?

Konsol sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Microsoft, yeni nesil konsolu Xbox Series X’i kısa süre önce tanıtmıştı. Xbox Series X teknik özellikleri ve sade tasarımı ile oyun severlerin dikkatini çekmeyi başardı.

Bu nesilde Sony’nin hayli gerisinde kalan Microsoft, Series X ile birlikte durumu biraz toparlamak istiyor. Bunu başarıp, başaramayacağını ise zaman gösterecek.

Xbox Series X seri üretime geçti! Peki çıkış tarihi ne zaman?

Xbox Fransa’nın başındaki isim olan Ina Gelbert geçtiğimiz haftasonunda Xboxygen’e konuştu. Gelbert, Xbox Series X’in hali hazırda seri üretime geçtiğini ve konsolun lansman sürecinde olabildiğince fazla ülkede satışa sunulmasını planladıklarını açıkladı.

Xbox Series X seri üretime geçti! Peki çıkış tarihi ne zaman? - Resim : 1

Gelbert Fransa’nın da öncelikli ülkelerden biri olduğunu söyledi. Peki ya Türkiye? Hatırlanacağı üzere Xbox One da ülkemize hayli gecikmeli olarak gelmişti. Aslında 3. parti ithalatçılar konsolun çıkışının hemen akabinde Xbox One’ı Türkiye’ye getirdiler. Lakin Microsoft Türkiye bandrolü taşıyan cihazların ülkemizde satışa sunulması beklenenden biraz uzun sürmüştü.

Dolayısıyla Xbox Series X lansmanında Türkiye’nin öncelikli ülkeler arasında olmadığını tahmine etmek pek zor değil. Zira ülkemizde konsol tarafında Xbox kullanıcısı pek fazla değil. Lakin Microsoft’un hoş bir sürprizle ülkemize öncelik vermesi pek de kötü olmazdı. Yine de bekleyip göreceğiz.

Bu arada konsolun bu yılın son çeyreğinde satışa sunulacağını da hatırlatalım. Ön görülen satış tarihi ise Kasım ayının ortaları.

Yorumlar
Uğur
Konsol kıyaslamasını neye göre yapıyorsunuz. Bana göre xbox one x, PlayStation 4 Pro dan daha güçlü makina, Xbox One s de PlayStation 4 slime göre daha iyi gelelim diğer sağladığı avantajlara Microsoft oyun ücretleri bazında PlayStation Store dan daha ucuz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.