Yarış heyecanı üçüncü kez Xbox’ta

Popüler otomobil yarış oyunu Forza Horizon 3 heyecanı Avusturalya’da devam ediyor.

Yarış heyecanı üçüncü kez Xbox’ta

Otomobil yarışı oyunu Forza Horizon 3’te heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Oyunun yeni sürümünde Avustralya’nın geniş çöllerinden, kanyonlarına, vahşi yağmur ormanlarından, kumsallarına ve hatta parıltılı gökdelenlerine kadar birçok farklı yerde yarış imkanı bulunuyor. Forza Horizon 3’te 350’yi aşkın otomobil arasında seçip yapılabiliyor. Oyunda yeniden tasarlanan tam kokpit görünümü ve yeni otomobil sınıflarıyla heyecan daha da artıyor. Oyuna ön sipariş verenler 2017 model Jaguar F-Type modelini kullanma fırsatı da yakalıyor.

Yeni yarış seçenekleri

Oyunun önceki sürümüne göre 2 kat daha büyük bir dünyada geçen Forza Horizon 3’te yeni eklenen oyun modları farklı deneyimlerin kapılarını açıyor. Danger Sign Jump, Convoys ve Drift Zones gibi yeni modlar sayesinde üst düzey bir deneyim sunuluyor. Oyunda sadece otomobillere değil aynı zamanda sürat botlarına ve hatta devasa bir Zeplin’e karşı da yarış heyecanı yaşanabiliyor.

1474618975_1474611226forzahorizon3keyart584x800logo.jpg

Kontrol oyuncuda

Forza Horizon 3’te oyuncular arkadaşlarını işe alabiliyorlar. İşe alınan arkadaşlar hayran sayısını artırmayı ve festivali geliştirmeyi sağlıyor. Oyuncular arkadaşlarıyla konvoylar oluşturup dünyayı keşfedebiliyorlar. Üstelik bunları arkadaşları çevrimdışı iken bile yapabiliyorlar. Oyuncular kendi oyunlarını yaratabiliyor ve bunları paylaşabiliyor. Ayrıca Horizon Blueprint sistemi ile yarış etkinlikleri, şampiyonalar ve Bucket List meydan okumaları her açıdan kişiselleştirmeyi sağlıyor. Ve bu kişisel etkinlikler arkadaşlarla paylaşılabiliyor.

Zengin kişiselleştirme seçenekleri

Forza Horizon 3’de yer alan kişiselleştirme seçenekleri oyunculara sürücü seçme, otomobilleri boyama, plaka oluşturma, yeni otomobil body kitleri üretme ve hatta kendi korna seslerini seçebilme imkanı sunuyor. Bu özellikler sayesinde oyun çok daha eğlenceli ve kişiye özel hale geliyor.

1474618990_1474611237xboxonescnslcntrllrhrzfrnttltwhtbgrgb.jpg

Çevrimiçi sürüş macerası başlıyor

Oyunda bulunan çevrimiçi 4-oyunculu co-op modu oyuncuları ve arkadaşlarını Horizon macerasındaki ödüller ile rekabeti beraber deneyimlemeye olanak sağlıyor. Oyuncular kendi Bucket List’ini oluşturabiliyor ve arkadaşlarıyla kendi oyununda meydan okuyabiliyor.

Oyunda bulunan Speed Camera, Danger Sign Jump, Drift Zone ve Bucket List özellikleri sayesinde oyuncuların yapacağı her şey arkadaşlarını yenmek için başka bir şans anlamına geliyor. Ayrıca Auction House’da oyun oynayarak nadir bulunan arabalar ve yetenekli Forza topluluğunun sanatsal işleri de keşfedilebiliyor.

Xbox One S ile 4K ve HDR desteği geldi

Microsoft’un Ağustos ayında dünya ile aynı anda Türkiye’de de piyasaya sürdüğü yeni nesil oyun konsolu Xbox One S’te 4K ve HDR (Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme) desteği bulunuyor. Oyunculara kusursuz bir görüntü kalitesi sunan Xbox One S, Bluetooth özelliğine sahip yeni kumandası ile kullanıcılara hem konsolda hem PC’de harika bir kablosuz deneyim fırsatı sağlıyor. Önceki model Xbox One’a kıyasla yüzde 40 daha küçük tasarlanan ve eski konsollardaki güç ünitesini de cihazın içinde bulunduran yeni konsolun rengini Microsoft ‘’robot beyazı’’ olarak tanımlıyor.