Oyun

Yeni nesil Apple TV oyunculara yönelik olabilir

Yeni nesil Apple TV oturma odalarına iddialı bir giriş yapacak.

Yeni nesil Apple TV oyunculara yönelik olabilir

9 Eylül’de iPhone 6S ailesiyle birlikte tanıtılması beklenen yeni nesil Apple TV için çok önemli bir iddia ortaya atıldı. Daily Telegraph Gazetesi’nde yer alan habere göre Apple’ın tam üç yıl sonra güncelleyeceği yeni nesil Apple TV, Sony ve Microsoft’a rakip olmak için gelişmiş oyun özelliklerine sahip olacak.

Sony’nin PlayStation 4 ve Microsoft’un Xbox One konsollarına rakip olacak şekilde geliştirilen yeni nesil Apple TV, dokunsal sensörleri olan bir kumandayı beraberinde getirecek. Söz konusu kumanda oyun oynayan kişilerin parmaklarıyla uyguladığı güce duyarlı olacak.

Diğer konsollara rakip olacak gelişmiş bir kumanda bulunduran yeni nesil Apple TV’de Apple’ın işlemci gücünün gelişmiş grafiklerin kullanımı için önemli derecede geliştirdiği ifade ediliyor. 

Oyun pazarını ciddi olarak hedefleyen Apple, Apple TV’ye özel bir de uygulama mağazası geliştirecek. iPhone 6’da yer alan A8 işlemcisinden güç alacak yeni Apple TV’de ayrıca depolama oranı artırılacak ve Siri desteği yer alacak.

Apple TV halihazırda Amerika'da 69 dolardan satılıyor. Yeni Apple TV'nin fiyatının ise 150 dolar seviyesinde olacağı söyleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.