Oyun

Yeni nesil Xbox'lar E3 2019'da tanıtılacak!

Fransa'nın en büyük video oyun sitelerinden biri olan JeuxVideo'nun haberine göre yeni nesil Xbox konsolları E3 2019'da bizlerle olacak!

Yeni nesil Xbox'lar E3 2019'da tanıtılacak!

Yeni nesil oyun konsolları hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Fransa'nın en büyük video oyun sitelerinden biri olan JeuxVideo'nun haberine göre, yeni nesil Xbox konsolları E3 2019'da tanıtılacak ve 2020'nin sonlarında mağazalardaki yerini alacak.

Yeni nesil Xbox'lar E3 2019'da tanıtılacak!

Belirtilene göre, Lockhart kod adlı konsol disk sürücüsü bulunmayan, sadece dijital indirme ve streaming odaklı ve daha ucuz bir model olacakken Anaconda kod adlı konsol ise Xbox 360 ve One gibi standart bir Xbox konsolu ve daha güçlü olacak.

JeuxVideo'nun kaynağı Halo Infinite'in konsollar ile birlikte 2020'nin sonlarında çıkış yapacağını söylüyor. JeuxVideo'nun sızdırıldığını iddia ettiği konsolların teknik özellikleri ise şu şekilde;

Xbox Lockhart

  • CPU: Custom 8 Cores – 16 zen threads 2
  • GPU: Custom NAVI 4+ Teraflops
  • RAM: 12GB GDDR6 memory
  • Storage: 1TB NVMe 1 + GB / s SSD hard drive

Xbox Anaconda 

  • CPU: Custom 8 Cores – 16 zen threads 2
  • GPU: Custom NAVI 12+ Teraflops
  • RAM: 16GB GDDR6 memory
  • Storage: 1TB NVMe 1 + GB / s SSD hard drive
     

Bu detayların sızması üzerine Thurrott'tan Brad Sams Microsoft'un yeni nesil Xbox konsolları hakkında E3 2019'da konuşacağını açıkladı. Brad Sams ayrıca Halo Infinite'in yeni nesil platformda çıkış oyunu olacağını ve Halo Infinite'in RPG unsurları içereceğini ve hikayenin oyuncuların verdiği kararlar ile gelişeceğini de belirtti.

Peki ya sızan bu detaylar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sızan bilgilerin doğru olma potansiyeli var mı? 

Yorumlar
Yusuf Dedeoğlu
NASI INIDRCEZ?
Cevapla
yakup
piyasada konsol olarak ps5 yada xbox hakim olcak gibi görünüyor ben bunun yerine monster laptop alırım daha iyi
Cevapla
sahin
enayı derım alırsan konsol al ex yok bı pok yok pc de
Timothy
Microsoft yine bombayı patlatacak gibi. Şahsen henüz Xbox One X’e terfi edemedim dolar kuruyla yeni modele hiç edemem. En azından orta-uzun vadede oyun bilgisayarlarından çok daha mantıklı tercih olacaktır. One S yeterli şimdilik (:
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.